Reklama
Reklama
Reklama

Czwarty transfer ŁKS-u uzupełni braki na skrzydle?

Czas < 1 min czytania
Czwarty transfer ŁKS-u uzupełni braki na skrzydle?

Wszystko wskazuje na to, że czwartym z zapowiedzianych transferów ŁKS-u będzie Javi Moreno.

Reklama

Prezes ŁKS-u Tomasz Salski, zapowiedział transfery do każdej formacji. Poznaliśmy już, bramkarza, środkowego obrońcę i napastnika. Jak udało nam się ustalić, jest lewoskrzydłowy – Javi Moreno.

Jak pisaliśmy wcześniej:

Reklama

Moreno to 23-letni lewonożny skrzydłowy. Najczęściej wystawiany był na lewym skrzydle, ale miał też okazję grać jako prawoskrzydłowy oraz „dziewiątka”. Urodził się w Almeríi i w miejscowych klubach stawiał pierwsze kroki w piłkarskim świecie. W roku 2019 przeszedł do drużyny UCAM Murcia. W pierwszym sezonie udało mu się spędzić na boisku łącznie 1 086 minut i zdobyć cztery bramki. W tym sezonie gra mniej i nie zanotował na swoim koncie żadnych liczb, ale to dalej bardzo ciekawy, rozwojowy zawodnik.

Według Eugenio Gonzáleza Aguilery 23-latek od dłuższego czasu wzbudzał zainteresowanie pierwszoligowców – o jego podpis miały zabiegać Radomiak, GKS Tychy czy Arka Gdynia. Najbardziej atrakcyjną ofertę przedstawił jednak ŁKS i to w nim skrzydłowy z Almeríi miałby grać od przyszłego sezonu.

W ŁKS-ie, oprócz Pirulo nie ma klasowych skrzydłowych. Ciągle uczą się Piotr Gryszkiewicz i Piotr Janczukowicz, ale przed nimi długa droga. Awaryjnie można na lewym skrzydle korzystać z Macieja Wolskiego, który radzi sobie nieźle, ale nie jest pierwszym wyborem trenera. Odszedł już Tomasz Nawotka, więc konieczne jest pozyskanie zawodnika, który gra przede wszystkim na tej pozycji.

Reklama

Do ŁKS-u dołączyli już: bramkarz – Marek Kozioł, środkowy obrońca – Nacho Monsalve, napastnik – Stipe Jurić.

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama