Reklama
Reklama
Reklama

Czy w Łodzi pojawi się ulica imienia zasłużonych widzewiaków? Trwa głosowanie

Czas < 1 min czytania
Czy w Łodzi pojawi się ulica imienia zasłużonych widzewiaków? Trwa głosowanie

Rodzina Malinowskich (fot. widzew.com)

Tylko do środy 11 listopada poprzez platformę Vox Populi można głosować na nazwy trzech nowych ulic w centrum Łodzi. Jedna z nich może otrzymać imię zasłużonej dla łódzkiego Widzewa rodziny Pobóg-Malinowskich.

Reklama

W ramach rewitalizacji centrum Łodzi w kwartale ulic Sienkiewicza, Tuwima, Kilińskiego i Traugutta powstaną trzy nowe ciągi komunikacyjne. Urząd Miasta Łodzi poprzez platformę Vox Populi umożliwił mieszkańcom zgłaszanie swoich propozycji dotyczących nazw nowych ulic. 

Widzewskie środowisko stara się, by jedna z nich nosiła imię rodziny Pobóg-Malinowskich – z inicjatywą tą w mediach społecznościowych wystąpiła radna Marta Przywara.

Reklama

Przedstawiciele rodziny Pobóg-Malinowskich mieli znaczący wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości, brali czynny udział w wojnie polsko-bolszewickiej i II wojnie światowej. 

Malinowscy przyczynili się również do rozwoju Widzewa i reprezentowali klub jako sportowcy. Marian Malinowski był pierwszym kapitanem Widzewa i występował w nim przez 12 lat, dwukrotnie pełnił też funkcję prezesa. Seweryn Malinowski był najmłodszym prezesem klubu z al. Piłsudskiego 138 – został nim w wieku 27 lat. Bogdan był zarówno piłkarzem, jak i koszykarzem łódzkiego klubu.

Reklama

Głosowanie przez platformę Vox Populi potrwa do środy (11 listopada) do godz. 12:00.

fot. widzew.com

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama