Dario Kristo ma poprowadzić Widzew do I ligi

Reklama
Czas < 1 min czytania

W niedzielę o godzinie 13.00 Widzew zmierzy się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. W pierwszym spotkaniu łodzianie pokonali rywala 3:1. Kapitanem zespołu z al. Piłsudskiego, nie tylko w tym meczu, będzie Dario Kristo.

Zespół z Wejherowa zajmuje jedenaste miejsce w tabeli II ligi. – Zadbaliśmy o to, żeby mieć odpowiednie informacje o drużynie Gryfa. Mamy swoją analizę, znamy przeciwnika, wiemy o nim to, czego można było się dowiedzieć, o zmianach w składzie, jakie zaszły w przerwie zimowej. Z tego, co wiemy, boisko w Wejherowie nie jest złe. Warunki nie będą może super, ale będziemy musieli je zaakceptować i dostosować się do nich – stwierdził trener Radosław Mroczkowski.

Szkoleniowiec nie kryje zadowolenia z powodu wznowienia rozgrywek. – Dobrze, że rozgrywki ligowe się już zaczynają. Widać po zawodnikach chęć rywalizacji i grania o punkty. Naszej drużynie zawsze towarzyszy presja i pewien dreszczyk emocji, bo mamy postawiony cel i każdy wymaga od siebie jego realizacji. Nie ma co jednak nakładać na siebie dodatkowego ciśnienia, bo zawodnicy wiedzą, gdzie są i o co grają – zaznaczył trener Widzewa.

Reklama

Decyzją Mroczkowskiego kapitanem łódzkiej drużyny w rundzie wiosennej będzie Dario Kristo. – Cechy osobowości i charakter Dario pozwalają wierzyć, że pokaże się w tej roli bardzo dobrze – tłumaczy wybór trener. – Jestem dumny i bardzo szczęśliwy z tego, że zostałem kapitanem takiego klubu, jakim jest Widzew. Mam nadzieję, że dobrze wywiążę się z tej roli – powiedział pomocnik w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Kristo jest optymistą przed wznowieniem rozgrywek. – Okres przygotowawczy był trudny. Wykonaliśmy dobrą pracę, która powinna zaowocować w rundzie wiosennej.

Fot. Cyfrasport

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz