Reklama
Reklama
Reklama

Derby Widzew – Retkinia już w sobotę w Zatoce Sportu

Czas < 1 min czytania
Derby Widzew – Retkinia już w sobotę w Zatoce Sportu

Fot. Sroki Łódź / materiały prasowe

Reklama

18 grudnia rozegrany zostanie mecz osiedli w rugby touch, czyli bezkontaktową odmianę popularnego sportu, w którym obiektem pożądania jest jajowata piłka.

Reklama

W najbliższą sobotę w Zatoce Sportu odbędzie się finał projektu „Sąsiedzkie drużyny touch rugby” realizowanego w ramach miejskiego programu mikrograntów przez klub Sroki Łódź RLFC. W trakcie jego realizacji przez 6 tygodni odbywały się bezpłatne treningi touch rugby na dwóch dużych łódzkich osiedlach: Retkini i Widzewie.

Touch rugby to bezkontaktowa forma tego sportu, w którą grać mogą wspólnie kobiety i mężczyźni, bez względu na wiek oraz sprawność fizyczną. Proste zasady pozwalają cieszyć się grą już po pierwszym treningu. Szarże zastąpione zostały klepnięciami niczym w klasycznym berku, którego każdy pamięta z dzieciństwa. W związku z tym zajęcia oraz zawody odbywać się mogą na sali, nawet w środku zimy.

Reklama

Podczas wydarzenia „Touch rugby w Zatoce Sportu” odbędą się między innymi: mecz pokazowy touch rugby, mecz nowopowstałych drużyn Widzew i Retkinia oraz turniej drużyn mieszanych.

Wszyscy zainteresowani będą mogli również spróbować swoich sił w pokazowym treningu touch rugby przeprowadzonym przez wykwalifikowanych trenerów. Wystarczy wziąć ze sobą strój sportowy!

Touch rugby w Zatoce Sportu

Reklama

Sobota, 18 grudnia, godz. 13:00

Hala sportowa w Zatoce Sportu, al. Politechniki 10

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/25SC9cmlE

Reklama

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w touch rugby w przyszłości, zachęcamy do obserwowania profilu klubu Sroki Łódź RLFC na Facebooku (SPRAWDŹ). Po przerwie świątecznej pojawią się tam informacje o kolejnych bezpłatnych treningach tej dyscypliny.

Inne sporty

Sroki Łódźtouch rugby

Dodaj komentarz

Reklama