Reklama
Reklama

Panattoni sponsorem strategicznym Akademii Widzewa

Czas 2 min czytania
Panattoni sponsorem strategicznym Akademii Widzewa

Panattoni sponsorem Akademii Widzewa

Międzynarodowa firma Panattoni została strategicznym sponsorem Akademii Widzewa. Umowę podpisano na półtora roku, ale dalsza współpraca nie jest wykluczona.

Reklama

– Panattoni jest gwiazdą konferencji, ale chciałbym umieścić to dzisiejsze wydarzenie w większej całości. Mówiliśmy od początku, że chcemy budować ten klub w oparciu o wartości. O poszanowanie tradycji i o charakter. I bardzo ważne jest to, żeby mieć partnerów, którzy takie wartości podzielają. Jeżeli chodzi o ambicję, to Panattoni jest prawdziwą ekstraklasą – zaczął konferencję w Sercu Łodzi właściciel Widzewa Tomasz Stamirowski.

Panattoni to wielka firma, która działa w Europie, USA i Kanadzie. W Polsce jest od sześciu lat i w tym czasie zbudował hale o łącznej powierzchni ponad 9 mln m2. Magazyny firmy są też oczywiście w Łodzi. – Łódź dzięki naszym inwestycjom stale się rozwija, ale uważamy, że zasługuje także na drużynę piłkarską bijącą się o najwyższe cele w Polsce, a potem godnie reprezentującą kraj na arenie europejskiej. Dlatego postawiliśmy na Widzew. Wierzymy, że nasze wsparcie będzie ważną cegiełką w nawiązaniu Widzewa do lat świetności. Przekonało nas dobre zarządzanie klubem – powiedział Robert Dobrzycki, prezes zarządu w Panattoni.

Reklama

Panattoni z Widzewem na półtora roku. Na razie

Umowa została podpisana na pół roku, ale ma zostać przedłużona. Dobrzycki nie wykluczył też, że firma może wspomagać także pierwszą drużynę. – Widzew stał się klubem stabilnym i przewidywalnym, idzie w dobrym kierunku. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc Akademii Widzewa, bo uważamy, że należy wspierać młodzież – dodał.

Logo Panattoni znajdzie się na koszulkach drużyny akademii, a także na obiektach treningowych klubu i na stadionie.

Reklama

– Rozbudowa drabinki sponsorskiej zarówno dla Akademii Widzewa, jak i pierwszej drużyny, była dla mnie jednym z priorytetów w ostatnich miesiącach. Teraz mogę z radością przywitać w gronie naszych partnerów firmę Panattoni. To dla nas ogromne wyróżnienie i dowód zaufania, że na ścisłą współpracę z Widzewem zdecydowała się tak uznana marka, rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. To efekt wytężonej pracy, długich rozmów i negocjacji, które – jak wielokrotnie podkreślałem – lubią ciszę. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wprowadzić Akademię na jeszcze wyższy poziom organizacyjny i sportowy – dodał Michał Rydz, wiceprezes Widzewa.

Reklama

Mateusz Dróżdż, prezes zarządu Widzewa, przypomniał, że w 2015 roku, kiedy klub podnosił się po upadku, miał dwie drużyny młodzieżowe, bo bez nich nie mógł zostać dopuszczony do rozgrywek. – Dziś na dwie w Centralnych Ligach Juniorów, co pokazuje, jak długą drogę pokonaliśmy – stwierdził.

Sponsorów będzie więcej

Rydz podkreślał też, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy do grona partnerów i sponsorów klubu dołączyło 11 nowych firm. – Mam nadzieję, że w styczniu będzie ich jeszcze więcej – zapowiedział. Ma to być sponsor na koszulki dla pierwszej drużyny. Według nieoficjalnych informacji ma nim zostać łódzka firma Di Medical, która była już sponsorem meczu derbowego.

Reklama

Piłka nożna

PanattoniTomasz StamirowskiWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama