Reklama
Reklama
Reklama

Do miejsca w czołówce zabrakło niewiele. Za nami mistrzostwa Polski! [ZDJĘCIA]

Czas 3 min czytania
Do miejsca w czołówce zabrakło niewiele. Za nami mistrzostwa Polski! [ZDJĘCIA]

fot. Wiktor Komorowski

W weekend odbyły się w Łodzi mistrzostwa Polski młodzików w unihokeju. UKS Nowa Łódź był o włos od znalezienia się w ścisłej czołówce najlepszych drużyn w Polsce. Jak ostatecznie poradzili sobie łódzcy zawodnicy?

UKS Nowa Łódź po raz pierwszy na mistrzostwach Polski

Miastem, które gościło najlepszych młodzików w unihokeju z całej Polski, była w tym roku Łódź. W dniach 11-12 czerwca w hali MOSiR Łódź przy ul Skorupki 21 odbyły się mistrzostwa w kraju, w którym rzecz jasne wystartował również gospodarz, UKS Nowa Łódź. Dla łódzkiej drużyny był to pierwszy występ na imprezie tej rangi.  

Reklama

Po pierwszym dniu rywalizacji o mistrzostwo Polski niepokonane zostały już tylko dwie drużyny: KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ i UKS Kołaczkowo. UKS Nowa Łódź z kolei przegrał z TKKF Pionierem Tychy, UKS-em Bankówka Zielonka i  wspomnianymi już rywalami z Kołaczkowa. Łodzianie sobotę zakończyli jednak dwoma zwycięstwami z Wilkami Godkowo i UKS-em Dziewiątka Sieradz

Wyniki UKS-u Nowa Łódź z pierwszego dnia rywalizacji o mistrzostwo Polski młodzików:

Reklama

TKKF Pionier Tychy 7:3 UKS Nowa Łódź
UKS Nowa Łódź 10:12 UKS Bankówka Zielonka
UKS Nowa Łódź 0:11 UKS Kołaczkowo
UKS Nowa Łódź 5:4 Wilki Godkowo
UKS Dziewiątka Sieradz 2:4 UKS Nowa Łódź

CZYTAJ TAKŻE>>>Unihokej. Sport, który w Łodzi wciąż zyskuje na popularności

Bilans bramkowy zamknął drogę do czołówki

Niestety łódzcy zawodnicy nie zakwalifikowali się do czołowej szóstki, choć byli tego bliscy. Zadecydował jednak bilans bramkowy. UKS Nowa Łódź w niedzielę walczył zatem o zajęcie 7. miejsca w kraju. 

Reklama

Zaczęło się świetnie, bowiem podopieczni trenera Kacpra Tyczkowskiego wygrali z UKS-em Kopla Paczkowo 4:1. W drugim meczu łodzianie ulegli jednak UKS-owi Salezjanie Poznań 3:5, a w ostatnim starciu musieli uznać wyższość ekipy dobrze znanej z Łódzkiej Ligi Unihokeja, LUKS-u z Góry św. Małgorzaty. UKS Nowa Łódź przegrał 5:9 i ostatecznie zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Trener łódzkich zawodników jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych, ale zdaje sobie sprawę, że można było osiągnąć dużo lepszy wynik:
Z pewnością dało się zrobić więcej, bowiem gdybyśmy w pierwszej fazie turnieju stracili dwie bramki mniej lub strzelili dwie więcej, to znaleźlibyśmy się w gronie sześciu najlepszych drużyn w Polsce. Jestem jednak w miarę zadowolony z występu moich zawodników, bo celem było tutaj ogrywanie się i nabieranie doświadczenia. Większość moich zawodników jest z rocznika 2010, a wydaje mi się, że na turnieju przeważał rocznik 2009. Ten rok różnicy w tym wieku to jest przepaść fizyczna – skomentował Kacper Tyczkowski

Trener odniósł się także do poziomu sportowego rozgrywek, jednocześnie gratulując wszystkim trenerom przygotowania do zawodów:
Poziom turnieju był zaskakująco wysoki. Widać, że w tych wszystkich klubach na terenie całej Polski wykonywana jest świetna robota, dlatego z tego miejsca chciałem pogratulować wszystkim trenerom – dodał trener UKS-u Nowa Łódź, Kacper Tyczkowski.

Reklama

Najlepszą drużyną w kraju okazała się ekipa z Nowego Targu, KS Gorący Potok Szarotka. Mistrzowie wykręcali w hali MOSiR Łódź kosmiczne wręcz wyniki, gromiąc chociażby Wilki Godkowo aż 16:2 lub wygrywając z TKKF Pionierem Tychy 13:3. W ostatnim meczu wygrali natomiast 12:4 z UKS-em Kołaczkowo.

Po zakończeniu turnieju trener Klubu Sportowego Gorący Potok Szarotka Nowy Targ zdradził, że mimo początkowych problemów, jego drużyna spisała się znakomicie:
Na początku było trochę opóźnienia, a my nie mieliśmy swojej szatni, ale im dalej w las, tym wszystko odbywało się lepiej. Nie skupialiśmy się na problemach organizacyjnych, tylko robiliśmy swoje na boisku, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Liczy się tylko nasze zwycięstwo – powiedział trener mistrzów Polski w kategorii młodzików. 

Zawodnicy z Nowego Targu oczywiście przebrali się i do gry przygotowywali się ostatecznie w szatni, ale jej brak na początku spowodowany był remontem hali MOSiR Łódź. Organizator na 2 dni przed turniejem dowiedział się, że będzie miał dostępnych tylko 6 szatni, które zostały zajęte przez drużyny, które zjawiły się na miejscu najwcześniej. 

Reklama

O drużynie mistrzów wypowiedział się również łódzki trener:
Już po pierwszych meczach zdecydowanie było widać, że drużyna z Nowego Targu może bić się tutaj o mistrzostwo. Widać, że korzystają z dobrych wzorców, bowiem Szarotka Nowy Targ to przecież wicemistrz Polski w kategorii seniorów. Naśladują starszych kolegów i wychodzi im to – komplementował mistrzów Kacper Tyczkowski

Wracając jeszcze do gospodarza, którym był UKS Nowa Łódź. Kilka tygodni przed tym turniejem rozmawialiśmy także z prezesem Łódzkiego Związku Unihokeja. Robert Benkes powiedział wówczas, że miejsce w środku stawki byłoby dla UKS-u Nowa Łódź świetnym wynikiem. Jak zatem skomentował ostateczną 10. lokatę w turnieju?

Na pewno mamy apetyt na wyższe miejsca. Rzeczywiście mówiłem, że miejsce w połowie stawki byłoby dobrym wynikiem, ale rywale okazali się od nas lepsi. Natomiast jeśli chodzi o naszą grę, to chłopaki fajnie sobie poradzili. Było widać dobrą grę i asekurację. My po raz pierwszy graliśmy w mistrzostwach Polski. Nigdy wcześniej nie graliśmy z takimi drużynami, które są w czołówce całego kraju – powiedział prezes Łódzkiego Związku Unihokeja, Robert Benkes.

Reklama

Klasyfikacja generalna mistrzostw Polski młodzików w sezonie 2021/2022:

 1. KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
 2. Aligator Chwarzno Gdynia
 3. UKS Kołaczkowo
 4. TKKF Pionier Tychy
 5. UKS Wilki Godkowo
 6. Olimpia Łochów
 7. UKS Salezjanie Poznań
 8. LUKS Góra św. Małgorzaty
 9. UKS Bankówka Zielonka
 10. UKS Nowa Łódź
 11. UKS Dziewiątka Sieradz
 12. UKS Kopla Paczkowo

ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ, KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Reklama

GalerieInne sporty

AZS PŁ UMED Cochise Burger ŁódźŁódzka Liga Unihokejamistrzostwa PolskiUKS NOWA Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama