Reklama
Reklama

Dobre informacje z obozu ŁKS-u. Alagierska z nową umową

Czas < 1 min czytania
Dobre informacje z obozu ŁKS-u. Alagierska z nową umową

Klaudia Alagierska, mistrzyni Polski i brązowa medalistka LSK, przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź! To pierwsza oficjalna informacja transferowa przed sezonem 2020/2021.

Reklama

Alagierska jest wychowanką Sparty Grodzisk Mazowiecki. W latach 2012/2013 występowała w zespole GLKS Nadarzyn, zaś kolejny sezon spędziła w Sparcie Warszawa. Ze stolicy w 2014 roku przeniosła się do Legionowa, gdzie reprezentowała barwy Legionovii. Świetna dyspozycja w sezonie klubowym 2017/2018 sprawiła, że Klaudia została powołana przez trenera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego do szerokiego składu kadry narodowej. Później wypracowała sobie miejsce w podstawowym składzie. 

Do ŁKS-u Commercecon Łódź dołączyła po wicemistrzowskim sezonie. Kontrakt był strzałem w „10” zarówno dla klubu, jak i samej zawodniczki. Z Łódzkimi Wiewiórami Klaudia Alagierska dotarła do finału Pucharu Polski i zadebiutowała w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Wisienką na torcie był oczywiście złoty medal mistrzostw Polski. Do tego doszły wyróżnienia indywidualne – Klaudia zdecydowanie wyprzedziła inne zawodniczki LSK w rankingu blokujących, a także uplasowała się w „20” najlepiej zagrywających. 

Reklama

Tytuł mistrza Polski oraz perspektywa walki o kolejne medale sprawiły, że Klaudia Alagierska zdecydowała się pozostać w ŁKS-ie Commercecon. Chociaż niedosyt spowodowany przedwczesnym zakończeniem rozgrywek pozostał, to łódzki zespół może być zadowolony z wywalczonego brązowego medalu. Skok na podium dały Wiewiórom wygrane derby w ostatniej kolejce rundy zasadniczej.

W sezonie 2019/2020 w indywidualnym rankingu blokujących popularna „Lala” zajęła 3. miejsce, tuż za Martyną Świrad z BKS-u i Moniką Ptak z Energi MKS. Dwukrotnie wybrano ją MVP meczu. Najlepszym spotkaniem Klaudii Alagierskiej było to z listopada 2019 roku przeciwko MKS-owi Kalisz, w którym środkowa zdobyła aż 18 punktów!

Z dotychczasowej współpracy zadowolona była sama zawodniczka oraz prezes Hubert Hoffmann. Tym samym doszło do podpisania nowej umowy. Na jej mocy Klaudia Alagierska będzie reprezentowała biało-czerwono-białe barwy w sezonie 2020/2021.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Siatkówka

ŁKS Commercecon ŁódźŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama