W sobotę drugi sprawdzian Widzewa. Sławomir Peszko nie zagra w Łodzi

Reklama


Czas < 1 min czytania

Zespół Widzewa rozegra w sobotę drugi mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego. W Cetniewie, gdzie łodzianie przebywają na zgrupowaniu, zmierzą się z pierwszoligową Olimpią Grudziądz.

Widzew ma za sobą sparing z trzecioligową Unią Janikowo, wygrany 3:2. Tym razem przeciwnik jest zdecydowanie trudniejszy. Olimpia to 5. zespół pierwszej ligi. Do lidera traci dziewięć punktów.

– Zawsze, kiedy tylko możemy, chcemy wdrażać kolejne elementy. Dobrze by było, żeby były one widoczne w grach kontrolnych. Natomiast mamy świadomość, że mecz Olimpią będzie dopiero drugim naszym sparingiem i to w sytuacji, gdy zmęczenie treningami zaczyna się nawarstwiać. Mamy jednak przygotowane na to spotkanie pewne założenia i liczymy, że drużynie uda się je zrealizować – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu trener Marcin Kaczmarek.

Reklama

Szkoleniowiec poinformował, że w Widzewie nie będzie występował Sławomir Peszko, którego łączono z łódzkim klubem. – Faktycznie badaliśmy możliwość sprowadzenia Sławka do nas. Rozmawiałem z nim osobiście i wiem, w jakiej jest sytuacji. Darzy Widzew sympatią, ale temat jego transferu do nas w obecnym okienku transferowym został definitywnie zamknięty. Liczymy, że na obóz do Turcji poleci kompletna drużyna, bo czeka nas tam bardzo ważny etap przygotowań – stwierdził Kaczmarek.

Mecz z Olimpią rozpocznie się o godzinie 11.

Fot. Widzew Łódź

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz