Dwóch kolejnych zarażonych w ŁKS-ie. W sobotę badania całego zespołu

Lodz. 04.05.2020 Pilka nozna. PKO Ekstraklasa. Pierwszy trening LKS Lodz po zawieszeniu rozgrywek. Fot. Marian Zubrzycki/400mm.pl

Reklama

Czas < 1 min czytania

Nowe informacje w sprawie koronawirusa w drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego. Poznaliśmy wyniki środowych testów. Zostali im poddani ci zawodnicy, którzy zgłosili objawy wskazujące na możliwość zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

Reklama

Testy dały pozytywny wynik u dwóch piłkarzy, co oznacza, że liczba potwierdzonych zakażeń w drużynie ŁKS-u zwiększyła się z dwóch do czterech. Podobnie jak miało to miejsce w sobotę, nie poznaliśmy personaliów piłkarzy zakażonych wirusem. Nie wiemy także ilu piłkarzy zostało poddanych środowym testom.

Wszyscy zakażeni piłkarze przebywają obecnie w izolacji domowej. Klub zapewnia, że czują się dobrze. Wojciech Stawowy w czwartkowe popołudnie zdradził na antenie Radia PARADA, że ci piłkarze, u których obecność SARS-CoV-2 stwierdzono jeszcze przed meczem z Koroną z dnia na dzień czują się coraz lepiej. Zapewnił także, że ci zawodnicy, którzy nie narzekają na objawy chorobowe wykonują intensywną pracę w domach i że kilkudniowa przerwa w treningach nie powinna znacząco wpłynąć na dyspozycję sportową zespołu.

Ci piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego ŁKS-u, którzy nie zgłosili jak dotąd niepokojących objawów przebywają obecnie na kwarantannie i czekają na badania, które zostaną przeprowadzone w tę sobotę. Jeśli dadzą one wynik negatywny, drużyna będzie mogła wrócić do treningu już od najbliższego poniedziałku.  

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz