Reklama
Reklama

Gdyby ŁKS miał 11 Wolskich i Sajdaków… – oceny po meczu z Puszczą

Czas 2 min czytania
Gdyby ŁKS miał 11 Wolskich i Sajdaków… – oceny po meczu z Puszczą

LODZ.09.05.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. LKS LODZ - GKS JASTRZEBIE N/Z MACIEJ WOLSKI FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Po passie meczów bez wygranej podopieczni Ireneusza Mamrota w końcu zdobyli trzy punkty. Jak wypadli poszczególni piłkarze ŁKS?

Reklama

Dawid Arndt – 4

Przy pierwszej straconej bramce mógł zachować się lepiej. Wybronił dwie stuprocentowe sytuacje Puszczy, pewnie wychodził na przedpole, świetnie wznawiał grę rękoma i nogami. Ogromny talent łódzkiej drużyny. Za Malarzem już chyba nikt nie tęskni…

Adam Marciniak – 1

Najgorszy zawodnik ŁKS-u. Dawał się mijać rywalom, jego stroną tworzyli najgroźniejsze akcje bramkowe. Od meczu z Chrobrym Głogów jest w słabej formie, czas na Adriana Klimczaka.

Reklama

Maciej Dąbrowski – 3+

Musiał grać zachowawczo, bo następna żółta kartka skutkowałaby dwoma meczami zawieszenia. Co zepsuł w defensywie, naprawił. Dobrze wyprowadzał piłkę spod pressingu, dzięki czemu skrzydłowi mogli zaczynać groźne akcje.

Carlos Moros Gracia – 3

Pewny punkt ŁKS-u. Pomylił się dwa razy, raz ratował się faulem, po którym zobaczył żółtą kartkę. Wydaje się, że z Dąbrowskim stworzyli duet, który zapewnia łodzianom spokój w tyłach.

Maciej Wolski – 5

Wolski pokazał reszcie skrzydłowych i obrońców ŁKS-u jak gra się w piłkę. Dwa razy wybijał futbolówkę z linii bramkowej, zdobył dużej urody gola z dystansu i był najaktywniejszym i najwaleczniejszym zawodnikiem łodzian. Kiedy trener zdecydował się na grę trzema obrońcami Wolski przeszedł na lewe skrzydło, gdzie radził sobie równie dobrze. Doskonały mecz tego piłkarza.

Reklama

Przemysław Sajdak – 4+

Popełnił kilka drobnych błędów, ale swoim występem zdeklasował Maksymiliana Rozwandowicza i Jakuba Tosika. Świetnie rozprowadzał piłkę, stopował groźne kontry rywali, mądrze zachowywał się w odbiorze. Nawet żółta kartka, którą obejrzał była przemyślana i uratowała zespół przed stratą bramki. Po Wolskim najlepszy piłkarz ŁKS-u na boisku i jeżeli łodzianie chcą awansować trener powinien stawiać na niego do końca sezonu.

Antonio Dominugez – 2

Jeden ze słabszych występów Hiszpana w tym sezonie. Próbował błysnąć kreatywnością, ale ostatecznie nie dał drużynie żadnych konkretów. Słusznie zmieniony w 59. minucie spotkania.

Michał Trąbka – 3

Udanie próbował dryblować między rywalami, zaczynał akcje ofensywne, ale nic z nich nie wynikało. Z meczu na mecz gra co raz lepiej, rozkwit formy jeszcze przyjdzie.

Reklama

Pirulo – 3+

Próbował w swoim stylu schodzić z piłką do środka, ale nie było z tego korzyści. Na plus trzeba zaliczyć mu walkę o futbolówkę, przy linii bocznej. Widać jednak, że podobnie jak Trąbka wraca do formy.

Tomasz Nawotka – 3

Był na boisku ponad godzinę i pokazał, że jest niezłym skrzydłowym. Walczył o piłkę, raz spróbował całkiem dobrego strzału, ale pod koniec zaczęło brakować mu sił.

Ricardinho – 4

Zdobył gola, dyrygował grą ofensywną łodzian. Pracę napastnika wykonał jak należy. Kiedy na boisku pojawił się Łukasz Sekulski grał jako ofensywny pomocnik i też radził sobie dobrze.

Reklama

Łukasz Sekulski – 4

Wszedł na boisko i wreszcie wykorzystał sytuację strzelecką. Kiedy trzeba było, przetrzymywał piłkę, żeby ŁKS mógł się przegrupować. Solidna zmiana.

Kamil Dankowski i Dragoljub Srnić – grali za krótko żeby oceniać

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama