Reklama
Reklama

Grot Anilana Łódź z kolejnym zwycięstwem

Czas < 1 min czytania
Grot Anilana Łódź z kolejnym zwycięstwem

Piłka ręczna / fot. Pixabay

Choć łatwo nie było, łódzcy szczypiorniści pokonali na wyjeździe Orlen Wisłę II Płock i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli grupy C regionalnej I ligi.

Reklama

Dla łodzian sobotnie starcie z Orlen Wisłą II było już trzecim meczem wyjazdowym w tym roku. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, Grot Anilana potwierdziła jednak, że jest jednym ze zdecydowanych faworytów rozgrywek do awansu i odniosła pewne zwycięstwo.

Niezagrożona wygrana łodzian

Płocczanie prowadzili tylko raz, na początku meczu, 1:0. Po 20 minutach gry udało im się jeszcze na chwilę wyrównać (8:8, 9:9), ale przez większość spotkania musieli gonić wynik. Trochę więcej emocji pojawiło się w końcówce, kiedy Orlen Wisła II zbliżyła się na dystans jednego gola (21:22, 22:23), ale w ostatnich minutach łodzianie regularnie trafiali do bramki, wygrywając ostatecznie pewnie 26:23.

Reklama

W sobotę mecz na szczycie

Najwięcej bramek dla gości zdobyli: Jakub Winiarski, Kamil Katusza i Bartosz Pawlak (po 4). Grot Anilana zajmuje 1. miejsce w tabeli grupy C regionalnej I ligi z 36 punktami na koncie. Wyprzedza AZS UW Warszawa (4 oczka mniej i rozegrane 2 mecze więcej) i Juranda Ciechanów (5 pkt różnicy). W następnej kolejce, w sobotę 12 marca (18:00), zespół Adama Jędraszczyka zagra u siebie z wiceliderem.

Orlen Wisła II Płock – Grot Anilana Łódź 23:26 (10:16)

Skład Grot Anilany Łódź: Eryk Pisarkiewicz (B), Dawid Pietrowski (B) – Marcel Kamiński, Jakub Winiarski, Szymon Krajewski, Damian Wawrzyniak, Dawid Trzeciak, Dawid Jakubiec, Filip Węgliński, Kamil Katusza, Patryk Bara, Tomasz Wojciechowski, Adrian Kucharski, Miłosz Bielecki, Kacper Palutkiewicz, Bartosz Pawlak.

Reklama
Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręczna

Dodaj komentarz

Reklama