Reklama
Reklama

Grot Budowani rozgromieni przez mistrza Polski

Czas 2 min czytania
Grot Budowani rozgromieni przez mistrza Polski

LODZ. 18.12.2021 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - #VOLLEYWROCLAW N/Z JAKUB GLUSZAK, ANA CLEGER FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Zamiast oczekiwanej niespodzianki, drużyna Grot Budowlanych została rozbita przez Chemika Police.

Reklama

Po czterech kolejnych zwycięstwach Grot Budowlani znaleźli pogromcę w Tauron Lidze. O ile jednak można było spodziewać się wyjazdowej porażki z Grupą Azoty Chemikiem Police, to styl, w jakim łodzianki przegrały, był zaskakujący. Młoda drużyna w żadnych z trzech setów nie zdołała nawiązać wyrównanej walki z wiceliderem.

Trener Jakub Głuszak był w komfortowej sytuacji, bo w końcówce ubiegłego roku rzadko zdarzało się, że miał do dyspozycji wszystkie zawodniczki. Optymizm był większy, bo dochodziły sygnały o lepszej formie Any Cleger. Kubańska atakująca miała najwyższą skuteczność w zespole, ale aż sześć razy została zablokowana i popełniła dwa błędy. Niestety, jej koleżanki wypadły jeszcze gorzej.

Reklama

Pierwszy set był bez historii, bo Chemik odskoczył na 11 punktów i przez chwilę istniało niebezpieczeństwo, że łodzianki nie wyjdą z dziesiątki. W drugim początek był równy, jednak od wyniku 11:14 gospodynie zdobyły dziewięć punktów przy zagrywkach Agnieszki Kąkolewskiej. Trener Głuszak robił zmiany, ale efektów nie było, bo Julia Szczurowska nie była lepsza od Cleger, a Paulina Damaske, grająca zamiast Moniki Fedusio, popełniła aż trzy błędy w ataku i jeden z przyjęciu. Także Maja Pelczarska nie zdołała poprawić gry, jaką prezentowała Martyna Łazowska.

Osobny rozdział to postawa środkowych. Weronika Centka jedyny punkt zdobyła po asie, zaś Małgorzata Lisiak skończyła spotkanie z jednym skończonym atakiem i blokiem. Nic dziwnego, że Kąkolewska i Iga Wasilewska mogły bezkarnie zbijać.

Grot Budowlani utrzymali czwarte miejsce w tabeli, ale Radomkę wyprzedzają już tylko o punkt. W następnej kolejce łodzianki zagrają w Legionowie (w niedzielę o godzinie 19). Przypomnijmy, że w piątek ŁKS Commercecon przegrał w Łodzi z Developresem Rzeszów 0:3.

Reklama

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0

Sety: 25:16, 25:13, 25:16

Chemik: Kowalewska 1, Milenković 4, Kąkolewska 12, Brakocević-Canzian 15, Łukasik 14, Wasilewska 7, Żurawska (libero) oraz Naiane, Lipska 1, Czyrniańska 2, Połeć

Grot Budowlani: Łazowska 2, Fedusio 3, Centka 1, Cleger 11, Górecka 8, Lisiak 3, Łysiak (libero) oraz Pelczarska, Szczurowska, Lewandowska 1, Damaske 3

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźTauron Liga

Dodaj komentarz

Reklama