Reklama
Reklama
Reklama

Grot Budowlani chcą zmazać plamę. Czy postawią się wicemistrzowi Polski?

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani chcą zmazać plamę. Czy postawią się wicemistrzowi Polski?

Błażej Krzyształowicz Grot Budowlani Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

W meczu drugiej kolejki TAURONLigi, Grot Budowlani Łódź zmierzą się z wicemistrzyniami Polski, Developresem SkyRes Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w piątek, 25 września o godzinie 18:00 w łódzkiej Sport Arenie. 

Reklama

-Po nieudanym początku, apetyt na zwycięstwo jest jeszcze większy. Nastawiamy się na walkę o punkty i ciężko pracujemy na treningach. Jesteśmy świadome, co musimy poprawić. Wierzę, że to zaprocentuje w przyszłości i będzie widoczne już w piątkowym meczu – skomentowała rozgrywająca Grot Budowlanych, Julia Nowicka.

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza niespodziewanie przegrały pierwszy mecz w lidze. Przed własną publicznością musiały ostatecznie uznać wyższość beniaminka, Jokera Świecie, który wygrał całe spotkanie 3:1. 

Reklama

Grot Budowlane oddały rywalkom aż 42 pkt po błędach własnych. Mimo porażki, warto odnotować dobry występ przyjmującej, Zuzanny Góreckiej. Zuzia zdobyła najwięcej punktów w spotkaniu  (22 pkt) i utrzymała przyjęcie na poziomie 55%. Aż 73% pozytywnego i 50% perfekcyjnego odbioru miała nasza libero, Maria Stenzel.

Z kolei, rzeszowianki zainaugurowały TAURONLigę zwycięstwem 3:1 nad drużyną #VolleyWrocław. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana 21-letnia atakująca Kiera Van Ryk (32 pkt). 

W ubiegłym sezonie, dwukrotnie lepsze były siatkarki prowadzone przez Stephana Antigę. A jak będzie tym razem? 

Reklama

Faworytkami bez wątpienia są rzeszowianki, które są zdecydowanie bardziej doświadczonym zespołem i lepiej rozpoczęły rywalizację w TAURONLidze. Łodzianki będą chciały się jednak zrehabilitować i zmazać plamę daną na inaugurację ligi. O tym, czy młody zespół Grot Budowlanych będzie w stanie zmienić swoje oblicze i zagrać zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem dowiemy się już w piątkowy wieczór.

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów
Piątek, 25 września 2020, godz. 18:00
Sport Arena, al. Unii Lubelskiej 2, Łódź

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama