Reklama
Reklama

Grot Budowlani Łódź grają z niepokonanym liderem Tauron Ligi

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani Łódź grają z niepokonanym liderem Tauron Ligi

Paulina Damaske z Grot Budowlanych Łódź FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Developres Rzeszów jest jedynym niepokonanym zespołem w Tauron Lidze. Czy Grot Budowani Łódź przerwą tę serię faworyta?

Reklama

Grot Budowlani zmagają się ostatnio z wielkimi problemami. Od kilkunastu dni kontuzjowana jest Zuzanna Górecka, jedna z liderek zespołu. Mimo to wygrała dwa ostatnie mecze: z Energą MKS Kalisz i BKS Bostik Bielsko-Biała. Okazało się, że nieobecność kluczowej siatkarki jest szansą dla zmienniczki, w tym przypadku dla Pauliny Damaske. 20-letnia skrzydłowa świetnie spisała się w poprzedniej kolejce, zdobywając 14 punktów, z czego większość w czwartym, decydującym secie.

Teraz o powtórzenie dorobku będzie trudniej, bo Developres to obecnie najlepiej grająca drużyna w Tauron Lidze. Dotąd nie przegrała meczu, a po drodze zdobyła Superpuchar Polski. Straciła w tym sezonie dwa punkty, w wygranych po 3:2 spotkaniach z KS Commercecon i BKS-em Bostik. W składzie rzeszowskiej drużyny jest Jelenę Blagojević, jedna z trzech medalistek igrzysk olimpijskich w Tokio grający w polskiej lidze.

Reklama

Nie znacz to jednak, że łodzianki są bez szans, gdyż wielokrotnie przekonaliśmy się, że w Tauron Lidze zdecydowanych faworytów nie ma. Wiele zależeć będzie od Martyny Łazowskiej, prowadzącej grę Grot Budowlanych. Jeśli młoda rozgrywająca zagra na swoim normalnym poziomie, będzie szansa na zdobycie punktów. Trenerzy zapowiadają, że kolejny raz szansę występu dostanie Ana Cleger. Kubanka słabo wypadła w Bielsku-Białej, ale w klubie zdają sobie sprawę, że bez jej dobrej gry trudno będzie o sukcesy.

Mecz Grot Budowlanych z Developresem Rzeszów zacznie się w niedzielę o godzinie 20:30.

Reklama

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźTauron Liga

Dodaj komentarz

Reklama