Reklama
Reklama

Grot Budowlani Łódź lepsi od beniaminka. Ale było ciężko…

Czas 2 min czytania
Grot Budowlani Łódź lepsi od beniaminka. Ale było ciężko…

Grot Budowlani Łódź pokonali Uni Opole Fot. tauronliga.pl

W meczu kończącym pierwszą rundę Tauron Ligi Grot Budowlani Łódź pokonali na wyjeździe UNI Opole. Mecz był jednak bardzo zacięty.

Reklama

Trzy z czterech setów spotkania w Opolu zakończyły się na przewagi. W dwóch z nich lepsi okazali się Grot Budowlani, dzięki czemu odnieśli szóste zwycięstwo i odskoczyli od średniaków w ligowej tabeli. Łódzka drużyna zaczęła mecz w Opolu bez Any Cleger, która w ubiegłym tygodniu miała problemy ze zdrowiem i nie trenowała tak, jak koleżanki. Zastępująca ją jednak Julia Szczurowska zagrała dobrze i po zaciętej końcówce łodzianki objęły prowadzenie.

Wydawało się, że Grot Budowlani pójdą za ciosek, choć drugą partię zaczęli źle. czas wzięty przez Jakuba Głuszaka poskutkował i drużyna z Łodzi zaczęła grać tak jak potrafi. Skuteczne były Zuzanna Górecka i Monika Fedusio, nieźle spisywała się libero Justyna Łysiak. W końcówce doszło jednak do kontrowersji, bo sędziowie najpierw uznali, że zawodniczka z Opola przeszkadzała w rozegraniu Martynie Łazowskiej, by po długim sprawdzaniu zapisu wideo zmienić zdanie i przyznać punkt UNI. To zdekoncentrowało Budowlane, które straciły przewagę i seta.

Reklama

Mecz był bardzo wyrównany. Opolanki są bardzo groźne we własnej hali, mają w składzie dwie dobre Brazylijki: Regiane Bidias i szybką środkową Vivian Pellegrino. W trzecim secie prowadzenie się zmieniało. Wreszcie trener Jakub Głuszak zdecydował się wprowadzić do gry Cleger, bo Szczurowska straciła skuteczność. Kubanka pokazała klasę, mimo zaległości treningowych. Kończyła ataki, wsparła Górecką i Fedusio i Grot Budowlani objęli prowadzenie. Ale beniaminek się nie poddał. Dobrze grała Bidias, a Anna Bączyńska przypominała, że miała w Łodzi dobry sezon. Uni prowadziło 20:17, ale wtedy trudnymi zagrywkami popisały się Małgorzata Lisiak, Martyna Łazowska i Fedusio. Przewaga gospodyń szybko została zniwelowana, a Grot Budowlani nie zmarnowali szansy i zdobyli cenny punkt na trudnym terenie.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu dostała Górecka, już po raz drugi z rzędu.

Reklama

UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 1:3

Reklama

Sety: 24:26, 27:25, 22:25, 24:26

UNI: Makarowska 2, Bidias 20, Pellegrino 17, Bączyńska 19, Stronias 11, Orzyłowska 9, Adamek (libero) oraz Pamuła, Wołodko 1

Grot Budowlani: Łazowska 5, Fedusio 11, Lisiak 7, Szczurowska 9, Górecka 20, Centka 9, Łysiak (libero) oraz Cleger 16, Lewandowska, Kędziora

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźTauron Liga

Dodaj komentarz

Reklama