Reklama
Reklama

Grot Budowlani Łódź zrobili sobie świąteczny prezent

Czas 2 min czytania
Grot Budowlani Łódź zrobili sobie świąteczny prezent

Grot Budowlani Łódź nie dali szans Volleyowi Wrocław Fot. Marian Zubrzycki

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź spędzą święta w dobrych nastrojach. Zadbały o to same rewanżując się Volleyowi Wrocław za porażkę w pierwszej rundzie.

Reklama

Volley w tym sezonie miał patent na łódzkie drużyny. Najpierw pokonał 3:2 Grot Budowlanych, a w szóstej kolejce 3:1 ŁKS Commercecon. Na pierwszy z rewanżów przyjechał osłabiony, bo kontrakt rozwiązała Natalia Murek, kapitan drużyny. Ale gospodynie też miały problemy, bo z powodu kontuzji nie mogła wystąpić Zuzanna Alagierska, a chora była Anna Lewandowska, przez co w zespole został tylko dwie środkowe. Ale Martyna Łazowska, która środkiem gra rzadko, zaczęła mecz nietypowo, bo od wystaw do Weroniki Centki, która była bardzo skuteczna.

Na początku przewagę miały jednak wrocławianki, bo gospodynie popełniały wiele błędów. Być może wynikało to ze zdenerwowania sytuacją kadrową. Ale podopieczne Jakuba Głuszaka szybko się pozbierały i przejęły inicjatywę. Dobrze serwowały, a w ataku po słabszym początku rozkręciła się Julia Szczurowska. Końcówka pierwszego seta należała już zdecydowanie do Grot Budowlanych. Dobra dyspozycja pozostała na kolejne sety, które nie miały historii bo młode łodzianki były dużo lepsze. Świetnie spisywała się Paulina Damaske, a Monika Fedusio potwierdzała, że jest jedną z najlepszych skrzydłowych Tauron Ligi, choć ma dopiero 22 lata.

Reklama

Martyna Łazowska, najmłodsza w zespole, wykorzystywała dobrą skuteczność swoich koleżanek na skrzydłach, obdzielając je po równo w ataku. Fedusio zbijała 23 razy, Damaske – 22, a Szczurowska – 21. Wszystkie miały ponad 40-procentową skuteczność, co w żeńskiej siatkówce jest sporym osiągnięciem. A przecież dwie ostatnie mają dopiero po 20 lat. Volley był bez szans, a jedyną niewiadomą była wysokość wygranych w poszczególnych setach.

Najlepszą zawodniczką meczu została Łazowska, a Grot Budowlani spędzą święta i zaczną 2022 rok na czwartym miejscu w tabeli, mając tyle samo punktów co trzecia Legionovia. Kolejny mecz rozegrają dopiero 9 stycznia, a ich przeciwnikiem będzie w Policach Chemik. W poniedziałek o godzinie 17:30 ŁKS Commercecon podejmie Radomkę Radom.

Reklama

Grot Budowlani Łódź – Volley Wrocław 3:0

Reklama

Sety: 25:20, 25:18, 25:16

Grot Budowlani: Łazowska 5, Fedusio 12, Centka 8, Szczurowska 11, Damaske 12, Lisiak 8, Łysiak (libero) oraz Kędziora, Skomorowska (libero), Pelczarska, Cleger 1.

Volley: Kaczmar 1, Kossanyiova 10, Fedorek 8, Kocić 4, Vellna 13, Adamek (libero) oraz Gromadowska 1, Szady, Chorąża, Hawryłą 1

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźMartyna ŁazowskaTauron Liga

Dodaj komentarz

Reklama