Reklama
Reklama
Reklama

Grot Budowlani przegrali pierwszy ćwierćfinał play-off

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani przegrali pierwszy ćwierćfinał play-off

Grot Budowlani Łódź Fot. Marian Zubrzycki

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź uległy Chemikowi Police w pierwszym meczu play-off Tauron Ligi.

Reklama

Już po raz drugi w marcu doszło do meczu Chemika z Grot Budowlanymi. Poprzednio łodzianki przegrały zdecydowanie, a teraz powalczyły, jednak nie dały rady faworytowi. Niemal do poniedziałku nie było jednak wiadomo, w jakim składzie zagra łódzka drużyna, a powodem był koronawirus. Okazało się, że wszystkie testy były negatywne i trener Błażej Krzyształowicz mógł skorzystać ze wszystkich siatkarek. Sam dołączył do zespołu dopiero w poniedziałek, bo chorował najdłużej.

Grot Budowlani zagrali lepiej niż dwa tygodnie temu, jednak to było za mało na faworyta. Widać było, że sił zabrakło liderce – Veronice Jones-Perry, a także rozgrywającej Julii Nowickiej. Dopóki Amerykanka grała na niezłym poziomie, mecz był równy. W czwartym secie było już jednak gorzej.

Reklama

Żeby pokonać Chemika, wszystkie zawodniczki muszą grać na swoim najwyższym poziomie, tak jak to było choćby w spotkaniu o Superpuchar Tauron Ligi. W Policach gorzej wypadła Monika Fedusio, która nie wsparła w ataku Jones-Perry. Jeszcze gorszą skuteczność miała Zuzanna Górecka. Największa różnica była jednak w bloku – gospodynie zdobyły nim aż 19 punktów, a Grot Budowlani tylko cztery.

Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 17.30 w Łodzi. Do półfinału awansuje zwycięzca dwóch spotkań, a gospodarzem decydującego będzie Chemik.

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19)

Reklama

Chemik: Kowalewska 2, Strantzali 14, Kąkolewska 15, Brakocević-Canzian 22, Grajber 8, Beijens 13, Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga, Mędrzyk 1, Łukasik

Grot Budowlani: Nowicka, Fedusio 14, Centka 8, Jones-Perry 20, Górecka 10, Lisiak 7, Stenzel (libero) oraz Kędziora

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama