Reklama
Reklama

Historia rodzi się na naszych oczach. ŁKS żegna Dworzec Łódź – Kaliska

Czas < 1 min czytania
Historia rodzi się na naszych oczach. ŁKS żegna Dworzec Łódź – Kaliska

Nowa trybuna w budowie na stadionie ŁKS (fot. ŁKS TV)

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec 2020 roku kibice zasiadający na stadionie przy al. Unii 2 nie dojrzą już Dworca Łódź – Kaliska. 

Reklama

– Rozpoczęliśmy montaż belek trybunowych na trybunie południowej i wschodniej. Stawiamy również słupy monolityczne na poziomie „plus jeden” – powiedział w rozmowie z ŁKS TV Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud, czyli wykonawcy stadionu w al. Unii 2.

Pogoda sprzyja, a że wykonawca zajmuje się od pewnego czasu m.in. montażem elementów prefabrykowanych, krajobraz na stadionie ŁKS-u zmienia się niemal z tygodnia na tydzień – dość powiedzieć, że na niższych segmentach trybuny południowej (czyli tej powstającej za bramką) zamontowano już wszystkie trybuny.

Reklama

Postęp widoczny jest w al. Unii 2 gołym okiem i nic w tym dziwnego, na placu budowy pracuje tu przecież w pocie czoła cały czas 70-80 osób.

– W najbliższych tygodniach będziemy kontynuować: montaż elementów prefabrykowanych i roboty żelbetonowe, czyli m.in. słupy oraz ściany. Nie mamy opóźnień względem harmonogramu, wszystko idzie tu po naszej myśli – zapewnił Marek Rosa, który przy okazji rozmowy z Bartoszem Królem dla ŁKS TV wyjaśnił, że na trzech brakujących trybunach nie zmieni się kąt nachylenia trybuny. Ten będzie taki, jak na pierwszej istniejącej już trybunie.

– Wydaje mi się, że do końca roku ze stadionu nie będzie już widać Dworca Kaliskiego – dodał kierownik kontraktu z firmy Mirbud.

Reklama

fot. YouTube/ŁKS TV

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama