Reklama
Reklama
Reklama

Marek Solarewicz odchodzi z ŁKS-u Commercecon Łódź

Czas < 1 min czytania
Marek Solarewicz odchodzi z ŁKS-u Commercecon Łódź

Marek Solarewicz (fot. Paweł Ciesielski)

Marek Solarewicz żegna się z ŁKS-em Commercecon Łódź. To kolejne rozstanie w ekipie mistrza Polski 2019. 

Reklama

Marek Solarewicz dołączył do ekipy Łódzkich Wiewiór przed sezonem 2019/2020, zastępując na stanowisku pierwszego trenera Michala Maska. Przed przeprowadzką do Łodzi przez 10 lat pracował w Impelu Wrocław. We wrocławskim klubie pełnił szereg ról – od statystyka, przez II trenera, aż po stanowisko I szkoleniowca. Dodatkowo w latach 2009-2011 współpracował z Cuprum Lubin w zakresie analizy gry i Victorią PWSZ Wałbrzych w zakresie przygotowania motorycznego. 

W pierwszej części rundy zasadniczej zespół prezentował nierówną formę. Łódzkie Wiewióry wygrały m.in. z Energą MKS Kalisz czy E.Leclerc Radomką Radom, ale uległy w meczach z DPD Legionovią Legionowo czy Eneą PTPS Piła. 

Reklama

I chociaż 2020 rok rozpoczęły od dwóch wygranych (jednej w LSK, a drugiej w Lidze Mistrzów), to jednak prezes Hubert Hoffman zdecydował wprowadzić do drużyny trenera Giuseppe Cuccariniego. Marek Solarewicz pozostał w ŁKS-ie Commercecon Łódź, od końca stycznia pełniąc obowiązki asystenta włoskiego szkoleniowca. 

Końcowym efektem współpracy sztabu szkoleniowego jest brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2019/2020. Wiemy już, że w zbliżających się rozgrywkach TAURON Ligi Marka Solarewicza zabraknie w sztabie szkoleniowym ŁKS-u Commercecon Łódź.

– Dziękuję za wspólny sezon, który był pełen emocji. W szczególności zawodniczkom i sztabowi. Praca w ŁKS-ie pokazała mi także jakie znaczenie ma ten klub dla ludzi, którzy go otaczają – podkreślił Marek Solarewicz. – To coś niesamowitego co robią kibice na trybunach podczas meczów, ale także poza nimi. Wsparcie czuć tu na każdym kroku. Wszystkiego dobrego na kolejne lata i do zobaczenia.

Reklama

Według naszych informacji liczba osób w sztabie szkoleniowym ŁKS-u Commercecon ma być taka sama, jak w poprzednim sezonie. To oznacza, że prezes Hubert Hoffman ma już plan, kim zastąpić Marka Solarewicza.

fot. Paweł Ciesielski

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon ŁódźŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama