Reklama
Reklama

Serbska środkowa dołącza do ŁKS-u Commercecon

Czas < 1 min czytania
Serbska środkowa dołącza do ŁKS-u Commercecon

2020-02-15 ŁKS Commercecon Resovia Lazović Alagierska (fot. Marian Zubrzycki)

Karuzela transferowa nabiera tempa. Czas na pierwsze nowe nazwisko w ekipie ŁKS-u Commercecon Łódź. W sezonie 2020/2021 w biało-czerwono-białej koszulce zobaczymy serbską środkową Ivanę Mrdak.

Reklama

Niespełna 27-letnia środkowa karierę rozpoczęła w zespole VK Ekonomac, a po siedmiu latach przeniosła się do Poštar 064 Belgrad. W 2010 roku dołączyła do ekipy ŽOK Spartak. Trzy lata później została zawodniczką ŽOK Železničar, w którym spędziła jeden sezon. W 2014 roku przeniosła się do ŽOK Jedinstvo Stara Pazova i reprezentowała barwy tego zespołu przez trzy sezony.

Pierwszy zagraniczny kontrakt podpisała w 2017 roku z Dresdner SC. W minionym sezonie niemiecka ekstraklasa nie zdołała dokończyć rozgrywek. Po 21 kolejkach zespół Ivany Mrdak plasował się na 4. pozycji w tabeli. 

Reklama

Teraz przed Serbką nowe wyzwanie. Dołączy na środku siatki do Joanny Pacak i Klaudii Alagierskiej, które przedłużyły swoje kontrakty na kolejny sezon. Zapowiada się zatem bardzo mocna rywalizacja o grę w wyjściowej szóstce, która na pewno przyniesie wiele korzyści zarówno drużynie, jak i samym zawodniczkom.

Dodajmy, że Ivana Mrdak ma na swoim koncie cztery mistrzostwa Serbii. W sezonie 2019/2020 wraz z Dresdner SC wywalczyła Puchar Niemiec. Ze swoim zespołem dotarła również do półfinału Pucharu Challenge. Europejskie rozgrywki zostały jednak odwołane ze względu na epidemię koronawirusa. 

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon ŁódźŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama