Reklama
Reklama
Reklama

Hymn Ligi Mistrzów po raz pierwszy na stadionie Króla

Czas < 1 min czytania
Hymn Ligi Mistrzów po raz pierwszy na stadionie Króla

LODZ 17.08.2022 MECZ IV RUNDA ELIMINACYJNA LIGA MISTRZOW SEZON 2022/23: DYNAMO KIJÓW - SL BENFICA LIZBONA UEFA CHAMPIONS LEAGUE QUALIFYING PLAY OFF ROUND FIRST MATCH FC DYNAMO KYIV - BENFICA LISBOA N//Z DYNAMO FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

To była wielka chwila. Na stadionie ŁKS-u po raz pierwszy odegrano hymn Ligi Mistrzów.

Hymn Ligi Mistrzów powstał w 1992 roku. Do utworu Georga Handla, Tony Britten dopisał słowa. Słynne „the champions„, stało się jedną z najbardziej rozpoznawalnych, komercyjnych melodii.

Reklama

Na al. Unii, często odgrywano hymn siatkarskiej Ligi Mistrzyń CEV. ŁKS Commercecon od lat gra co roku w europejskich pucharach.

Na pieśń dla najlepszych piłkarzy w Europie trzeba było poczekać. Nie jest jasne, czy podczas spotkania ełkaesiaków z Manchesterem United w 1998 roku. W przekazach świadków tego spotkania pojawiają się różne wersje.

Reklama

Hymn Ligi Mistrzów po raz pierwszy na stadionie Króla

Pewne jest, że 17 sierpnia 2022 roku o godzinie 21 na nowo otwartym stadionie imienia Władysława Króla, pieśń Handla zabrzmiała po raz pierwszy. Dynamo Kijów grało z Benficą Lizbona playoff o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kijowianie przegrali 0:2.

Spotkanie oglądało ponad 16 tys. kibiców. To druga, najlepsza frekwencja w historii obiektu. Więcej ludzi pojawiło się na stadionie Króla tylko podczas meczu otwarcia.

Reklama

Atmosfera w Łodzi była znakomita. Pełne trybuny i do tego całe za nami. Kilka razy słyszałem, jak skandowali moje nazwisko i chciałbym im za to podziękować – powiedział po meczu Tomasz Kędziora, piłkarz Dynama i reprezentant Polski.

Czytaj także: Tłumy kibiców na stadionie Króla.

Reklama

Piłka nożna

Dynamo KijówLiga MistrzówŁKS ŁódźStadion Króla

Dodaj komentarz

Reklama