Reklama
Reklama

Kibice Widzewa dla domów dziecka

Czas < 1 min czytania
Kibice Widzewa dla domów dziecka

Kibice Widzewa Fot. Marian Zubrzycki

Choć Dzień Dziecka świętowany jest 1 czerwca, fani Widzewa Łódź już teraz myślą o tym, żeby był to wyjątkowy czas dla najbardziej potrzebujących. Dlatego zorganizowali dedykowaną zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Reklama

Widzew dla szpitali

Kibice Widzewa Łódź zawsze chętnie ruszają na pomoc potrzebującym. Tak było między innymi na początku pandemii koronawirusa, kiedy w ramach akcji #WidzewDlaSzpitali zebrali po 150 tys. złotych, za które zakupiony został przede wszystkim sprzęt zabezpieczający zdrowie medyków, którzy stali na pierwszej linii frontu nierównej walki z Covid-19.

Widzew dla domów dziecka

Ale widzewiacy pamiętają też o najmłodszych, których dzieciństwo nie z ich winy jest często drogą przez mękę. Należą do nich podopieczni domów dziecka, którzy nie mogą liczyć na wsparcie rodziny i bliskich. Dlatego czerwono-biało-czerwoni często organizują zbiórki, mające im pomóc. Tak bywa m. in. przy okazji Bożego Narodzenia, ale tym razem fani klubu z Al. Piłsudskiego chcieliby najmłodszym umilić również dedykowane właśnie im święto.

Reklama

Razem na Dzień Dziecka

W związku z tym napędzeni sukcesem grudniowej akcji pomocowej, dzięki której udało się ufundować 116 paczek dla 4 domów dziecka i dokupić do tego niezbędny sprzęt AGD, uruchomili właśnie zbiórkę na Dzień Dziecka. Celem inicjatywy, której pomysłodawcami są Widzewska Emigracja i Fan Club Widzewa z Piotrkowa Trybunalskiego, jest zdobycie 19100 zł. Po pierwszych dniach na internetowym koncie zgromadzono już ponad 40 procent tej kwoty (8255 zł), na co złożyło się niespełna 150 wpłat.

Liczy się każdy grosz

Pomóc może każdy, a wielkość kwoty wsparcia nie ma znaczenia. Liczy się efekt końcowy, który ma dać wiele radości tym, którzy na co dzień nie mają do niej zbyt wielu powodów i okazji. Teraz odmienić ich los mogą wszyscy, którym ta sprawa nie jest obojętna.

Reklama

DOKONAJ WPŁATY I WESPRZYJ ZBIÓRKĘ DLA DZIECI Z DOMÓW DZIECKA

Reklama

17-latek z Widzewa Łódź z nowym kontraktem

Reklama

Inne sportyPiłka nożna

kibicepomoc charytatywnaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama