Reklama
Reklama
Reklama

17-latek z Widzewa Łódź z nowym kontraktem

Czas < 1 min czytania
17-latek z Widzewa Łódź z nowym kontraktem

Mateusz Dróżdż, Dawid Owczarek, Michał Rydz / fot. Marcin Bryja/ widzew.com

Reklama

Dawid Owczarek podpisał nową umowę z klubem z Al. Piłsudskiego, która obowiązywać będzie do końca przyszłego sezonu, ale przewiduje opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Reklama

Akademia Widzewa kolejny raz doceniona

Młody boczny obrońca to kolejny zawodnik Akademii Widzewa, który w ostatnim roku na stałe dołączył do kadry pierwszego zespołu i zbiera piłkarskie szlify u boku seniorów pod okiem sztabu szkoleniowego Janusza Niedźwiedzia. Dawid Owczarek zadebiutował już nawet na boiskach Fortuna 1 Ligi, wchodząc na boisko w końcówkach dwóch ostatnich meczów ligowych czerwono-biało-czerwonych w sezonie 2020/2021 z Koroną Kielce i Odrą Opole.

W oczekiwaniu na pierwszy występ

W bieżącej kampanii nie zaliczył jeszcze oficjalnego występu w pierwszej drużynie, ale był w kadrze meczowej w 1. i 7. kolejce, gdy łodzianie mierzyli się z Sandecją Nowy Sącz u siebie i Odrą Opole na wyjeździe. W dni meczowe regularnie zasilał też szeregi Widzewa II, który jest czołową drużyną łódzkiej IV ligi. Całą przerwę zimową spędził jednak w pierwszej drużynie, z którą przebywał na zgrupowaniu w tureckiej Alanyi i to na potrzeby kadrowe trenera Niedźwiedzia odpowiadać ma w pierwszej kolejności.

Reklama

Nowy kontrakt Owczarka wejdzie w życie po zakończeniu obecnego sezonu i obowiązywać będzie rok z możliwością przedłużenia o kolejny.

Problemy kadrowe Widzewa. Kiedy wrócą kontuzjowani? (WIĘCEJ)

Reklama

Piłka nożna

Akademia WidzewaDawid OwczarekPiłka młodzieżowaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama