Reklama
Reklama

Kibice wybrali. Orzeł – Apator meczem sezonu eWinner 1. Ligi

Czas < 1 min czytania
Kibice wybrali. Orzeł – Apator meczem sezonu eWinner 1. Ligi

Orzeł Łódź pokonał Aforti Start Gniezno (fot. Marian Zubrzycki)

Od 23 listopada trwało głosowanie na portalu Facebook (profil Winner 1. Liga) na najlepszy mecz sezonu w eWinner 1. Lidze w sezonie 2020. Zdaniem kibiców na to miano zasłużyło spotkanie Orzeł Łódź – Apator Toruń.

Reklama

To właśnie łódzko-toruński mecz zdobył najwięcej głosów.  Gospodarze zaczęli od mocnego 5:1 i do 6. biegu nie oddali prowadzenia. Od momentu, kiedy na tablicy widniał remis 18:18, goście nie wygrali ani razu – aż do ostatniej gonitwy. Żużlowcy Orła odjechali drużynowo świetne zawody – czterech zawodników zdobyło od 9 do 12 punktów z bonusami. 

Na wyróżnienie zasługuje pojedynek Daniela Jeleniewskiego z Jackiem Holderem w 10. biegu, który zakończył się wygraną łodzianina na kresce. Końcowy rezultat był o tyle zaskakujący, że eWinner Apator Toruń potrzebował korzystnego wyniku, by móc już cieszyć się z awansu do Ekstraligi.

Reklama

Drugie miejsce z głosowaniu zajęła konfrontacja Arged Malesa TŻ Ostrovii z Apatorem, w której show zrobił Jonas Jeppesen. Torunianie prowadzili 31:23 po 9 biegach, ale w 10. biegu do gry wszedł wspomniany Duńczyk. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę trenera gospodarzy Mariusza Staszewskiego. Jeppesen na mokrym po opadach deszczu torze wygrał wszystkie swoje wyścigi, zapewniając Ostrovii sensacyjną wygraną. 

Na podium znalazł się także mecz Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Unią Tarnów, który odbył się na inaugurację eWinner 1. Ligi. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 46:44.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama