Kibice wybrali. Orzeł – Apator meczem sezonu eWinner 1. Ligi

Orzeł Łódź FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Reklama

Czas < 1 min czytania

Od 23 listopada trwało głosowanie na portalu Facebook (profil Winner 1. Liga) na najlepszy mecz sezonu w eWinner 1. Lidze w sezonie 2020. Zdaniem kibiców na to miano zasłużyło spotkanie Orzeł Łódź – Apator Toruń.

To właśnie łódzko-toruński mecz zdobył najwięcej głosów.  Gospodarze zaczęli od mocnego 5:1 i do 6. biegu nie oddali prowadzenia. Od momentu, kiedy na tablicy widniał remis 18:18, goście nie wygrali ani razu – aż do ostatniej gonitwy. Żużlowcy Orła odjechali drużynowo świetne zawody – czterech zawodników zdobyło od 9 do 12 punktów z bonusami. 

Na wyróżnienie zasługuje pojedynek Daniela Jeleniewskiego z Jackiem Holderem w 10. biegu, który zakończył się wygraną łodzianina na kresce. Końcowy rezultat był o tyle zaskakujący, że eWinner Apator Toruń potrzebował korzystnego wyniku, by móc już cieszyć się z awansu do Ekstraligi.

Reklama

Drugie miejsce z głosowaniu zajęła konfrontacja Arged Malesa TŻ Ostrovii z Apatorem, w której show zrobił Jonas Jeppesen. Torunianie prowadzili 31:23 po 9 biegach, ale w 10. biegu do gry wszedł wspomniany Duńczyk. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę trenera gospodarzy Mariusza Staszewskiego. Jeppesen na mokrym po opadach deszczu torze wygrał wszystkie swoje wyścigi, zapewniając Ostrovii sensacyjną wygraną. 

Na podium znalazł się także mecz Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Unią Tarnów, który odbył się na inaugurację eWinner 1. Ligi. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 46:44.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Żużel

Orzeł Łódź

Reklama

Dodaj komentarz