Reklama
Reklama

Kiedy wróci PKO Ekstraklasa? Pojawiła się konkretna data!

Czas < 1 min czytania
Kiedy wróci PKO Ekstraklasa? Pojawiła się konkretna data!

2019-10-26 ŁKS Łódź - Raków Częstochowa (fot. Marian Zubrzycki)

Wszystko wskazuje na to, że PZPN oraz władze PKO Ekstraklasy uzgodniły termin powrotu piłkarzy na boiska.

Reklama

Jak podaje Mateusz Miga z TVPSport.pl, powołując się na przedstawiciela jednego z klubów, 25 maja mają odbyć się mecze ćwierćfinału Pucharu Polski. Na 30 maja zaplanowano natomiast powrót rozgrywek ligowych.

Polski rząd planuje krok po kroku odmrażać gospodarkę i powoli zachęcać obywateli do powrotu do normalności. W ten plan wpisuje się także pomysł Polskiego Związku Piłki Nożnej i władz Ekstraklasy. 

Reklama

Zanim jednak piłkarze będą mogli wrócić do rywalizacji, czeka ich kilka tygodni treningów. Niebawem zespoły powinny rozpocząć treningi w małych grupach, by w niedalekiej przyszłości wrócić do normalnych zajęć. Aby wrócić do formy, zawodnicy będą potrzebowali przynajmniej 3 tygodni treningów z prawdziwego zdarzenia.

Przypomnijmy, że od 9 marca nie został rozegrany żaden mecz PKO Ekstraklasy. Na pojedynek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce czekamy zatem już ponad miesiąc. Jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, przerwa od rozgrywek nie będzie dłuższa niż 3 miesiące. Oczywiście, wszystkie mecze miałyby odbywać się bez udziału publiczności.

Warto jednak zaznaczyć, że to tylko plan – żadne wiążące decyzje nie zostały uchwalone. Nie może być inaczej, bowiem wszystko zależy od decyzji rządowych. Niemniej jednak na dziś plan piłkarskich władz wygląda całkiem realnie. 

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama