Reklama
Reklama

Kinga Królik z trzecim wynikiem na świecie!

Czas < 1 min czytania
Kinga Królik z trzecim wynikiem na świecie!

Kinga Królik / Fot. Polski Związek Lekkiej Atletyki

Utalentowana biegaczka z Pabianic zajęła drugie miejsce na międzynarodowym mityngu w Trewirze w biegu z przeszkodami na 2000 metrów. Osiągnęła jednocześnie trzeci wynik na świecie w tym roku.

Reklama

Po dobrym występie podczas mityngu ISTAF w Berlinie kilka dni wcześniej (WIĘCEJ) Kinga Królik na zakończenie sezonu wzięła udział w kolejnych międzynarodowych zawodach, tym razem w Trewirze. W piątek 17 września stanęła jednak na starcie biegu na 2000 metrów z przeszkodami, a nie w swojej koronnej dyscyplinie, czyli wyścigu o kilometr dłuższym.

Obok zawodniczki UKS-u Azymutu Pabianice w Trewirze wystartowała między innymi Niemka Gesa Krause, które zajęła 5. miejsce w biegu z przeszkodami na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. I to właśnie faworyzowana reprezentantka gospodarzy wygrała z czasem 6:10,91, uzyskując najlepszy w tym roku wynik na świecie na tym dystansie. Drugie miejsce zajęła Królik, z rezultatem 6:14,20, będącym trzecim osiągnięciem na aktualnych listach światowych.

Reklama

Warto dodać, że utalentowana biegaczka z Pabianic, która za kilka dni skończy 22 lata, uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie w swojej kategorii wiekowej, czyli U23.

Inne sporty

Dodaj komentarz

Reklama