Reklama
Reklama

Kolejny Memoriał z udziałem ŁKS-u i Budowalnych. Derbowy finał?

Czas < 1 min czytania
Kolejny Memoriał z udziałem ŁKS-u i Budowalnych. Derbowy finał?

Siatkarki Grota Budowalnych i ŁKS Commercecon wezmą udział w Memoriale Grzegorza Morawskiego. Będzie derbowy finał?

Reklama

Grot Budowalni i ŁKS Commercecon są w trakcie bardzo pracowitego września. Łódzkie siatkarki szlifują formę w meczach kontrolnych, a do ligi coraz mniej czasu. ŁKS Commercecon rozegrał już sześć sparingów, cztery z nich wygrał. Budowalne mają za sobą cztery gry kontrolne, ale tylko razy cieszyły się ze zwycięstwa.

Brązowe medalistki TauronLigi ciągle grają w niepełnym składzie. Chociaż do drużyny wróciły już Klaudia Alagierska i Martyna Grajber, trener Michał Masek ciągle nie może skorzystać z Veronici Jones-Perry i Roberty Ratzke, które przebywają na zgrupowaniu kadr narodowych USA i Brazylii. Zagraniczne zawodniczki pojawią się w Łodzi pod koniec września, dlatego teraz ŁKS Commercecon pracuje głównie nad wytrzymałością i siłą. Wszystko po to, żeby siatkarki były optymalnie przygotowane na rozpoczęcie sezonu ligowego i mogły się skupić na zgrywanie się ze sobą.

Reklama

Grot Budowalne mogą przygotowywać się do sezonu w pełnym składzie. Z mistrzostw Europy wróciły Monika Fedusio i Zuzanna Górecka. Cały czas indywidualnie trenuje kubańska atakująca Ana Cleger, która musi nadrobić braki w przygotowaniu fizycznym.

Między 14, a 15 września w Mławie rozegrany zostanie Memoriał Grzegorza Morawskiego. Impreza poświęcona oddanemu prezesowi Zawkrza Mława rozegrana zostanie Mławskiej Hali Sportowej przy ulicy Piłsudskiego 33a. Wszystkie spotkania odbędą się z udziałem kibiców, więc więcej niż pewne jest, że łódzkie siatkarki będą mogły liczyć na doping fanów. Pierwszego dnia ŁKS zmierzy się z Legionowią, a Budowalne z Nowym Dworem Mazowieckim. Możemy liczyć na kolejny derbowy finał?

Harmonogram:
14 września (wtorek), Mława
18:00 ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo
20:30 Grot Budowlani Łódź – LOS Nowy Dwór Mazowiecki

Reklama

15 września (środa), Mława
18:00 – mecz o 3. miejsce
20:30 – mecz o 1. miejsce

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama