Reklama
Reklama
Reklama

Kolejny obrońca w drodze do Widzewa

Czas < 1 min czytania
Kolejny obrońca w drodze do Widzewa

Serafin Szota, Wisła Kraków/fot. Bartek Ziółkowski, Wisła

Serafin Szota z Wisły Kraków ma zostać nowym piłkarzem Widzewa.
Reklama

W czwartek Widzew ogłosił pozyskanie Mateusza Żyry, który ostatnio występował w Stali Mielec, a testy medyczne przechodzi Juljan Sheha, defensywny pomocnik z Albanii. Jeśli wszystko będzie w porządku, to podpisze kontrakt.

Reklama

To oczywiście nie koniec transferów. W Widzewie nie rezygnują z dalszego wzmacniania defensywy, bo po odejściu kilku obrońców, wciąż są tam wakaty. Jak napisał „Fakt” na al. Piłsudskiego 138 trafić ma Serafin Szota, gracz Wisły Kraków. To uczestnik mistrzostw świata do lat 20, które w 2019 roku odbywały się w Polsce. Obecnie wychowanek Startu Namysłów ma 23 lata i na koncie 23 występy w PKO Ekstraklasie.

Co ciekawe, piłkarz ma kontrakt z Wisłą do 2025 roku, więc Widzew będzie musiał go wykupić.

Reklama

Z mistrza Polski do Widzewa?

Klub z Łodzi interesuje się też wciąż Igorem Łasickim z Pogoni Szczecin, ale tego obrońcę chce też właśnie Wisła. Jak się dowiedzieliśmy, nie upadł jeszcze temat Alana Czerwińskiego z Lecha Poznań, który był wysoko na liście życzeń Widzewa. Mistrza Polski chce jednak także Zagłębie Lubin, ale podobno są szanse, że Czerwiński jednak ruszy w kierunku Łodzi, a nie Lubina.

A piłkarze ofensywni? Juliusz Letniowski miał poinformować szefów Lecha, że mimo ważnego kontraktu (jeszcze rok), chciałby odejść. W Widzewie czekają na ruch poznańskich działaczy, bo bardzo chcą Letniowskiego.

Z kolei komplikuje się transfer Bartosza Śpiączki, napastnika Górnika Łęczna. Jak poinformował portal Meczyki.pl 30-latka chce także Korona Kielce i to ona w tej chwili ma być bliżej sprowadzenia piłkarza. Widzew miał złożyć Górnikowi oferty odkupienia Śpiączki, ale – jak informuje portal – zbyt niskie.

Reklama

Piłka nożna

Serafin SzotaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama