Reklama
Reklama

Kolejny sukces karateków Olimpu Łódź

Czas 2 min czytania
Kolejny sukces karateków Olimpu Łódź

Reklama

W dniach 9-12 grudnia w Wenecji odbyły się zawody Młodzieżowej Ligi Światowej w karate. W turnieju wzięło udział ponad 2 tysiące zawodników z 54 państw. Na liście startowej nie zabrakło przedstawicieli KS Olimp Łódź z #teamTME, dla których były to ostatnie zawody przed Mistrzostwami Polski organizowanymi w Atlas Arenie. 

Największym sukces we Włoszech odniosła Kseniya Dronchanka. Zawodniczka KS Olimp Łódź wywalczyła złoty medal w kategorii junior – 53 kg. Białorusinka reprezentująca #teamTME pokonywała kolejno rywalki z Austrii (2:0), Włoch (8:0) oraz Ukrainy (3:1). W ćwierćfinale ponownie trafiła na reprezentantkę gospodarzy, z którą wygrała 8:0. Wyraźna wygrana z Holenderką w półfinale (9:1) dała przepustkę do finałowego starcia. W nim sędziowie orzekali zwycięstwo Kseniyi Dronchanki nad przeciwniczką z Anglii w stosunku 3:0. Sześć wygranych walk oraz wywalczenie 30 punktów przy stracie zaledwie dwóch to niezwykle imponujące statystyki. Warto przy tym zaznaczyć, że Białorusinka trenuje w KS Olimp Łódź zaledwie od trzech miesięcy. 

Reklama

Obiecujące występy zanotowali również Zuzanna Dopieralska, Oliwier Pełka oraz Przemysław Kołodziejczak. Wszyscy wymienieni reprezentanci KS Olimp Łódź zajęli siódme miejsca. Podczas zawodów mierzyli się z rywalami wysokiej klasy, co z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych startów. 

Przed turniejem Młodzieżowej Ligi Światowej odbył się również turniej Venice Cup dla seniorów i młodzieżowców. Krzysztof Szewczyk w konkurencji senior zajął siódmą lokatę. Ten sam zawodnik startował również w kategorii U-21, w której po dwóch zwycięstwach przegrał trzecie starcie i odpadł z turnieju. W tej samej kategorii wiekowej Bartosz Kędzierski dotarł do ćwierćfinału, gdzie minimalnie przegrał z reprezentantem Słowenii. W konkurencji senior zajął natomiast dziewiąte miejsce. 

Reklama

KS Olimp Łódź skupia się już Mistrzostwach Polski w karate olimpijskim, które w niedzielę 19 grudnia odbędą się w łódzkiej Atlas Arenie. Partnerem strategicznym wydarzenia jest łódzka firma TME. – W Mistrzostwach Polski wystawiamy bardzo dużą ekipę. Będzie liczyć ponad 20 osób. Niedawno w Łodzi gościli najlepsi zawodnicy w Europie oraz na świecie. Byli to karatecy z Ukrainy, Łotwy, Węgier, Izraela czy Białorusi. Trenowaliśmy tutaj praktycznie non stop przez dwa dni z medalistami mistrzostw świata oraz Europy – poinformował w zeszłym tygodniu Mariusz Pełka, Wiceprezes Zarządu KS Olimp Łódź.

Reklama

Inne sporty

Olimp Łódź

Dodaj komentarz

Reklama