Reklama
Reklama

Koniec sagi transferowej. ŁKS Commercecon ma nową atakującą!

Czas < 1 min czytania
Koniec sagi transferowej. ŁKS Commercecon ma nową atakującą!

To prawdziwy hit transferowy w Tauron Lidze. Według naszych informacji Valentina Diouf jest już zawodniczką ŁKS-u Commercecon.

Reklama

Po rozstaniu z Ivną Colombo, oczywistym było, że ŁKS Commercecon będzie szukał nowej atakującej. W mediach padało wiele kandydatur, chociaż jak informowaliśmy pierwsi, głównym wyborem łódzkiego zespołu była Valnetina Diouf. Według naszych informacji Włoszka została właśnie zawodniczką ŁKS-u Commercecon.

Dwudziestodziewięciolatka ma paszport włoski, ale pochodzi z Senegalu. W 2015 roku, wraz z Modeną doszła do finału Ligi Mistrzyń. W 2017 jako zawodniczka Busto Arsizo została wybrana MVP Pucharu CEV, w którym jej drużyna zajęła drugie miejsce. Rundę jesienną sezonu 2021/2022 Diouf spędziła w Perugii, ale nie grała wiele, bo leczyła kontzuję. Ma około 202 cm wzrostu, co w kobiecej siatkówce jest niespotykane. W przypadku Diouf można mówić o hicie transferowym, ale to nie pierwsze tak duże wzmocnienie ŁKS-u Commercecon. Latem łodzianie pozyskali srebrną medalistkę igrzysk olimpijskich Robertę Ratzke.

Reklama

ŁKS gra w kratkę i często zawodzi w ofensywie. Oby Diouf była remedium na te problemy, a łódzki zespół mógł włączyć się do walki o najwyższe cele, tak jak zapowiadał Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon. Po przegranym w dziwnych okolicznościach meczu z Mladostą Zagrzeb ełkaesianki cały czas mają szansę na półfinał Pucharu CEV. Walczą również o medal w lidze i Puchar Polski. Oczywiście wracająca po kontuzji Włoszka będzie potrzebowało nieco czasu, żeby dojść do wysokiej dyspozycji, ale jeżeli wyrobi się przed play-offami, to bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym sezonie zawiesi na szyi medal.

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama