Reklama
Reklama

Łódzki Sport patronem medialnym UKS Anilany Łódź

Czas 2 min czytania
Łódzki Sport patronem medialnym UKS Anilany Łódź

Fot. www.facebook.com/uksanilana

Klub, który w całym kraju znany jest ze szkolenia kolejnych pokoleń utalentowanych piłkarzy ręcznych, został partnerem serwisu internetowego lodzkisport.pl. Dzięki temu kibice będą mieli jeszcze większy dostęp do informacji o Anilanie.

Reklama

Tradycja zobowiązuje

UKS Anilana Łódź to spadkobierca kilkudziesięcioletniej, pełnej sukcesów tradycji KS Anilany Łódź, klubu, który sięgał po mistrzostwo Polski (1983), a także srebrne (pięciokrotnie) i brązowe (ośmiokrotnie) medale ligowe, a na swoim koncie ma również krajowe puchary (1974 i 1977). W jego barwach grali reprezentanci Polski, w tym również medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, z wybitnymi Zygfrydem Kuchtą i Andrzejem Szymczakiem na czele.

Po latach zawirowań i trudnym czasie dla łódzkiego „szczypiorniaka”, jego pozycję w 2001 roku odbudowywać zaczęła UKS Anilana. I szybko stała się jednym z wiodących ośrodków szkoleniowych w kraju, sięgając między innymi po młodzieżowe mistrzostwa Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wychowankiem obecnej Anilany jest między innymi Piotr Jędraszczyk, 20-letni reprezentant kraju, objawienie tegorocznych mistrzostw Europy.

Reklama

Teraźniejszość z potencjałem

Obecnie klub prowadzi 8 drużyn młodzieżowych, w których umiejętności stale podnosi ok. 300 zawodników. Ma też swój zespół seniorski, występujący obecnie na trzecim szczeblu rozgrywkowym pod nazwą Grot Anilana Łódź.

Drużyna ta jest jednym z faworytów do awansu na zaplecze PGNiG Superligi. W sobotę 29 stycznia (o 18:00) łodzianie wracają do gry po zimowej przerwie, a ich pierwszym rywalem w 2022 roku będzie w Ciechanowie SCKS Jurand. Mecz ten zapowiada się wyjątkowo ciekawie, ponieważ pierwszy w tabeli grupy C pierwszej ligi regionalnej zespół Adama Jędraszczyka (ojca Piotra) zmierzy się z wiceliderem, z którym w pierwszej serii spotkań dość nieoczekiwanie przegrał na własnym parkiecie. To jedyna porażka Grot Anilany w tym sezonie, podczas gdy jej najbliższy rywal już dwukrotnie schodził z boiska pokonany.

Reklama

Razem o lepszą przyszłość

Mamy nadzieję, że współpraca klubu z serwisem Łódzki Sport pomoże zainteresować łódzkim „szczypiorniakiem” nie tylko kolejnych kibiców (mecze drużyny oglądać można za darmo w hali przy ul. Sobolowej 1 w Łodzi), ale też partnerów i sponsorów, dzięki którym Anilana będzie mogła szlifować kolejne talenty pokroju Piotra Jędraszczyka, ale też docelowo budować na nich konkurencyjny na arenie ogólnopolskiej zespół ligowy.

Reklama

Więcej informacji o klubie znajdziecie na jego stronie internetowej (SPRAWDŹ) i profilu na Facebooku (POLUB).

Inne sporty

Grot Anilana Łódźpiłka ręcznaPiotr Jędraszczyk

Dodaj komentarz

Reklama