Reklama
Reklama

Koniec sezonu dla napastnika Widzewa

Czas < 1 min czytania
Koniec sezonu dla napastnika Widzewa

LODZ. 02.11.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA PUCHAR POLSKI. WIDZEW LODZ - GKS JASTRZEBIE N/Z MATTIA MONTINI FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Mattia Montini, włoski napastnik Widzewa, w tym sezonie nie wróci już na boisko.

Montini trafił do Widzewa w sierpniu ubiegłego roku, po to, by wzmocnić atak drużyny. Nie był jednak w pełni gotowy do gry, więc jesień nie była w jego wykonaniu najlepsza. Zagrał w dziewięciu meczach i zdobył dwa gole. Trzeciego dołożył w Fortuna Pucharze Polski. W klubie liczyli (kibice na pewno też), że wiosna będzie należała do niego.

Reklama

Niestety – jak sugerowali w Widzewie – Włoch nie wrócił z urlopu w dobrej formie. Podczas przygotowań miało już być dobrze, ale niestety nie było. 30-latek wyszedł w pierwszym składzie w meczu z Arką Gdynia (2:5) i zawiódł, jak cała drużyna. I to był jego ostatni występ w Widzewie.

Trener Widzewa: Montini już nie zagra

Później stracił miejsce w składzie, a potem doznał kontuzji. Stało się to w marcu po zderzeniu na treningu z Konradem Reszką. Obaj nabawili się wtedy poważnych urazów. W przypadku Włocha była to kontuzja wiązadła pobocznego. Klub informował wtedy o trzytygodniowej przerwie, ale ta trwa do dzisiaj.

Reklama

– Mattia przeszedł dodatkowe badania. Wychodzi na to, że wszystko goi się bardzo dobrze, ale nie zdąży wrócić na boisko w tym sezonie – przekazał trener Widzewa Janusz Niedźwiedź.

Nie wiadomo, co dalej z Montinim w drużynie z al. Piłsudskiego. Teoretycznie w niej zostaje. W sierpniu ubiegłego roku podpisał z Widzewem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Reklama

Piłka nożna

Mattia MontiniWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama