Reklama
Reklama

Ameryka w Łodzi. Wilki trenowały z 042 Ultimate Frisbee Team Łódź

Czas < 1 min czytania
Ameryka w Łodzi. Wilki trenowały z 042 Ultimate Frisbee Team Łódź

Wspólny trening Wilków Łódzkim i 042 Ultimate Frisbee Team Łódź (fot. Damian Stefański)

W Łodzi też można zobaczyć amerykański sport. Mamy w Łodzi drużynę grającą w futbol amerykański i mamy też sportowców grających we frisbee. Ten kto miał szczęście, zobaczył obie ekipy na jednym boisku. Wilki Łódzkie i 042 Ultimate Frisbee Team wspólnie promowały amerykańskie sporty.

Namiastka Ameryki w Łodzi dzięki Wilkom Łódzkim i 042 Ultimate Frisbee Team Łódź

Futbol amerykański to najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych, ale i w Polsce nie brakuje fanów tej dyscypliny. Wilki Łódzkie to jedyna drużyna w naszym mieście, dzięki której możecie podziwiać rywalizację w futbolu amerykańskim. Wilki istnieją już od 2011 roku, a w swoim dorobku mają na przykład tytuł wicemistrzów Polskiej Futbol Ligi 2.

Reklama

Futbol amerykański i Wilki Łódzkie to nie jedyna namiastka USA w naszym mieście, jeśli chodzi o sport. Łódź może pochwalić się również taką ekipą jak: 042 Ultimate Frisbee Team Łódź. Jak sama nazwa wskazuje jest to drużyna grająca we frisbee. Gdy patrzy się na grę zawodowców z 042 Ultimate Frisbee Team, to wydaje się to wszystko bardzo łatwe, lekkie i przyjemne, ale rzeczywistość jest zgoła odmienna.

CZYTAJ TAKŻE >>> Niemoc Widzewa i ŁKS-u. Łódź czeka na zwycięską kolejkę od… października

Reklama

Aby osiągnąć zadowalający poziom gry zarówno w futbolu amerykańskim, jak i frisbee, potrzeba wielu godzin treningów. Obie ekipy rywalizujące na co dzień w dyscyplinach sportowych rodem z USA, postanowiły na jeden dzień połączyć siły i odbyć wspólny trening. Takowy miał miejsce 7 maja i przyniósł każdej ze strony wiele korzyści i dobrej zabawy.

Dzięki Wilkom Łódzkim możesz spróbować sił w futbolu amerykańskim

Przypominamy, że Wilki Łódzkie cały czas prowadzą nabór do swojej drużyny. Jeśli czytają to osoby zainteresowane grą w futbol amerykański, to koniecznie muszą udać się na trening Wilków Łódzkich. Te odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19:00 przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 na boisku ChKS-u.

CZYTAJ TAKŻE >>> WYWIAD ŁS! Mateusz Dróżdż: „Awans do ekstraklasy jest nam potrzebny” [cz. 2]

Reklama

AktywnośćInne sporty

Sporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama