Reklama
Reklama
Reklama

Korona Kielce ma nowego trenera

Czas < 1 min czytania
Korona Kielce ma nowego trenera

Leszek Ojrzyński, trener Korony Kielce/korona-kielce.pl

Trzecia w tabeli Fortuna 1. Ligi Korona Kielce ma nowego trenera. Został nim Leszek Ojrzyński.

Reklama

Korona po jesieni jest trzecia w tabeli i traci do drugiego Widzewa cztery punkty. W Kielcach zamierzają walczyć o awans do PKO Ekstraklasy. Klubowi bardzo pomaga miasto, które dołoży 3,5 miliona złotych. M.in. dzięki tym pieniądzom Koronę stać na drogiego trenera. Został nim właśnie Leszek Ojrzyński, który zastąpił zwolnionego niedawno Dominika Nowaka.

Ostatnim klubem 49-letniego Ojrzyńskiego była Stal Mielec. Ostatnio był on przymierzany do przejęcia Legii Warszawa, ale ostatecznie przejął ją Aleksandar Vuković. Ojrzyński – tak jak przewidywano – został szkoleniowcem Korony, w której już w przeszłości pracował (2011-2013). Teraz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku.

Reklama

Korona walczy o ekstraklasę 

– Ekstraklasa albo śmierć – takie jest tam nastawienie. Dobrze znam tę drużynę, komentowałem w Kielcach kilka meczów. Na pewno teraz trzeba dobrać dobrego trenera, bo coś nie wypaliło z trenerem Dominikiem Nowakiem. Nawet, jak drużyna punktowała, to gra nie wyglądała najlepiej. Brakowało i zwycięstw i stylu – komentował niedawno dla „Łódzkiego sportu” Janusz Kudyba, ekspert Polsatu Sport.

Reklama

Piłka nożna

Korona KielceLeszek Ojrzyński

Dodaj komentarz

Reklama