Reklama
Reklama
Reklama

Król strzelców ekstraklasy dołącza do futsalowej ekipy Widzewa!

Czas 2 min czytania
Król strzelców ekstraklasy dołącza do futsalowej ekipy Widzewa!

Przemysław Olczak i Michał Marciniak fot. facebook.com / Widzew Łódź Futsal

Reklama

Mimo przerwy zimowej, drużyna Widzew Łódź Futsal nie próżnuje na rynku transferowym. Pierwszym wzmocnieniem czerwono-biało-czerwonej ekipy został bardzo doświadczony Michał Marciniak.

Reklama

Nowy rozgrywający Widzewa ma 34 lata i ostatnio grał w zespole Gatty Zduńska Wola, z którą odnosił sporo sukcesów, na czele z Pucharem Polski w sezonie 2011/2012. Co ciekawe, w kolejnym roku gry w Zduńskiej Woli wywalczył tytuł króla strzelców Futsal Ekstraklasy, a na jego koncie znalazło się aż 30 trafień. Kontynuując karierę, wspólnie z Gattą zdobył też mistrzostwo i Superpuchar Polski (oba w 2016). Ponadto, jest futsalowym reprezentantem Polski, a w Ekstraklasie strzelił ponad 250 bramek.

– Na pewno jest to dla mnie ciekawy projekt. Długo myślałem o tym, żeby przyjść do pierwszej ligi, ale nie będzie to krok w tył, a raczej do przodu. Na pewno jest presja, ale wierzę, że dzięki trenerom, zawodnikom i wszystkim osobom związanym z Widzewem uda mi się dociągnąć do 300 bramek w ekstraklasie, właśnie w Widzewie. Liczę też na wsparcie kibiców i, gdy będzie to już możliwe, że będą tłumnie przychodzić do hal, wspierać nas i pomagać odnosić kolejne zwycięstwa – mówi Michał Marciniak.

Reklama

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że taki zawodnik jak Michał Marciniak uwierzył w nasz projekt. Jakość sportowa to z pewnością wartość dodana. Podczas rozmów jednak, niezwykle ważna była również kwestia zrozumienia celów projektu i sposobu w jaki chcemy je osiągać. Michał posiada mentalność zwycięzcy i będzie wspaniałym przykładem dla młodszych zawodników, którym pomoże wejść na wyższy poziom. Z pewnością jest też poniekąd gwarantem zdobytych goli, a aspekt skuteczności pod bramką rywali chcieliśmy poprawić – mówi Przemysław Olczak, koordynator projektu Widzew Łódź Futsal.

– Pozyskanie Michała to dla nas olbrzymi krok w kierunku rozwoju tego bardzo młodego zespołu. W strategii budowy drużyny na lata potrzebujemy zawodników, którzy swoim doświadczeniem i nadal wielką jakością sportową pomogą naszym bardzo młodym zawodnikom szybciej przyswajać aspekty futsalowego rzemiosła oraz przede wszystkim będą dla nich wsparciem mentalnym.Takim zawodnikiem właśnie teraz będzie Michał Marciniak, którego znam kilkanaście lat i jestem przekonany że wyniesie Widzew Łódź Futsal na dużo wyższy poziom sportowy – mówi Marcin Stanisławski, trener Widzewa.

Warto dodać, że nowy gracz Widzewa z powodzeniem występuje też w rozgrywkach beach soccera. Razem z kolegami z KP Łódź zdobył Puchar i mistrzostwo Polski. Poza boiskiem pracuje jako strażak.

Reklama

Przypomnijmy, że zespół Widzewa po pierwszej rundzie rozgrywek znajduje się na siódmej pozycji w 1. Lidze Futsalu. Na boisko wróci 23 stycznia.

fot. Facebook.com / Widzew Łódź Futsal

Reklama

Inne sporty

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama