Reklama
Reklama

Krzesełka, lampy, biurowiec. Wieści z budowy stadionu ŁKS-u

Czas 2 min czytania
Krzesełka, lampy, biurowiec. Wieści z budowy stadionu ŁKS-u

fot. ŁKS Łódź

W ostatnim czasie na budowie stadionu ŁKS-u zaszło sporo rzucających się w oczy zmian – pojawiły się m.in. nowe jupitery, a betonową konstrukcję trybun ozdobiły pierwsze krzesełka. To jednak nie jedyne pozytywne wieści z placu budowy przy al. Unii.

Reklama

– Częściowo udało nam się już przełożyć oświetlenie na docelowe. Zostanie ono uruchomione podczas najbliższego meczu, który ŁKS będzie rozgrywał u siebie. Rozpoczęliśmy również montaż krzesełek. Zakończy się on z końcem października, a w drugiej połowie przyszłego miesiąca powinien już być widoczny napis tworzony przez krzesełka. Do tej chwili zamontowano około dwa i pół tysiąca nowych siedzisk – melduje Marek Rosa, kierownik kontraktu z firmy Mirbud.

fot. ŁKS Łódź

Biurowiec

Sporo zmieniło się na budowie biurowca, który zlokalizowany będzie w trybunie północnej (od strony parku). Został tam ostatnio wylany ostatni strop, zaczęto także murowanie ścian. Wkrótce nad biurową częścią stadionu ma pojawić się pokrycie dachu. Kolejnym etapem będzie wykonanie elewacji zewnętrznych.

Reklama

Deszczowy sierpień

Rosa przyznaje, że w ostatnim czasie ekipie budowlanej pracę komplikowała deszczowa pogoda. -W sierpniu było sporo opadów, dla nas to były niekorzystne warunki. Utrudniały nam bardzo wykonywanie robót żelbetowych na ostatniej kondygnacji. W efekcie prace te musieliśmy kilkukrotnie przekładać – mówi.

fot. ŁKS Łódź

Finał coraz bliżej

Na budowie stadionu przy al. Unii cały czas realizowane są prace wykończeniowe, instalacyjne, sanitarne, a także elektryczne. Trwa też ocieplanie elewacji oaz wykańczanie kiosków gastronomicznych. Zakończono już niemal roboty żelbetowe – ostatnim ich elementem będzie wykonanie schodów, którymi kibice będą wchodzić na stadion.

  • – Tak jak wcześniej deklarowaliśmy większość prac chcemy zakończyć do końca tego roku. Na przyszły rok pozostaną drobne prace wykończeniowe oraz wszystkie procedury związane z odbiorami – zapewnia kierownik kontraktu.

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama