Reklama
Reklama

Łatwa wygrana Grot Budowlanych Łódź w Pucharze Polski

Czas < 1 min czytania
Łatwa wygrana Grot Budowlanych Łódź w Pucharze Polski

Grot Budowlani Łódź Fot. budowlanilodz.pl

Drużyna siatkarek Grota Budowlanych Łódź awansowała do finałowego turnieju o Puchar Polski.

Reklama

Grot Budowlani awansowali do półfinałów rozgrywek o Puchar Polski po meczu, który trwał niewiele ponad godzinę. Nie poszło im jednak tak łatwo, jak mogło się wydawać. Najsłabsza w lidze Enea PTPS Piła w pierwszym secie sprawiła faworytkom mnóstwo problemów i przegrała dopiero na przewagi. Wcześniej prowadziła, jednak końcówka należała do zawodniczek z Łodzi.

Grot Budowlani znów grali osłabienie, ponieważ kontuzjowana jest Julia Nowicka. Zastępująca ją 17-latka Oliwia Poreda nie jest tak pewna, stąd kłopoty drużyny. Drugą przyczyną jest gorsza forma Veroniki Jones-Perry. Liderka zespołu już nie jest tak skuteczna jak choćby dwa tygodnie temu. Dlatego w trakcie gry zmieniła ją Paulina Damaske.

Reklama

Zawodniczki trenera Błażeja Krzyształowicza otrząsnęły się jednak i w dwóch kolejnych setach miały zdecydowaną przewagę. Grot Budowlani są pierwszą drużyną, która zakwalifikowała się do turnieju finałowego o Puchar Polski, który zostanie rozegrany 20 i 21 lutego w Nysie. Rywalem zespołu z Łodzi będzie lepszy z pary Radomka Radom – #volley Wrocław.

W środę w ćwierćfinale zagra też ŁKS Commercecon, a jego przeciwnikiem będzie w łódzkiej hali BKS Bostik Bielsko-Biała (o godzinie 18).

Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:0 (28:26, 25:18, 25:15)

Reklama

Grot Budowlani: Poreda 4, Górecka 9, Centka 6, Jones-Perry 6, Fedusio 12, Lisiak 8, Stenzel (libero) oraz Damaske 8, Lewandowska 4, Kędziora 2, Michalak

Siatkówka

Dodaj komentarz

Reklama