Reklama
Reklama

ŁKS. Co z gwiazdą zgrupowania Mateuszem Kowalczykiem?

Czas 2 min czytania
ŁKS. Co z gwiazdą zgrupowania Mateuszem Kowalczykiem?

LODZ. 07.08.2021 PILKA NOZNA. TRZECIA LIGA. LKS II LODZ - URSUS WARSZAWA. N/Z MATEUSZ KOWALCZYK FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Zgrupowanie w Turcji podsumował Kibu Vicuna, trener ŁKS-u. Co z kontuzjowanymi piłkarzami?

Reklama

W rozmowie z oficjalną stroną ŁKS-u, Kibu Vicuna trener łodzian podsumował zgrupowanie w tureckim Side. Według szkoleniowca najważniejsza była praca nad taktyką. -W Turcji istotnie bardzo ważne było przygotowanie taktyczne. Ofensywa. Defensywa. Wspomniane już wcześniej przejście z obrony do ataku. Do tego stałe fragmenty gry. Cały drugi etap przygotowań oceniam pozytywnie, bo musimy być zadowoleni z tego, jak piłkarze tutaj chcieli pracować, jak pracowali i jak prezentowaliśmy się w trakcie sparingów. Do tego jesteśmy silni dzięki temu, że drużyna jest skonsolidowana, zdrowa i moim zdaniem dobrze przygotowana. Mamy naprawdę dobry zespół. Teraz rozpocznie się trzecia faza przygotowań, w trakcie której będziemy łączyć elementy, czyli wszystko to, co ważne przed startem ligi w aspekcie fizycznym i taktycznym. Do tego dojdzie analiza rywala i koncentracja na pierwszym ligowym meczu z GKS-em Jastrzębie. – powiedział Vicuna.

Sparingu z Worskłą Połtawą nie dokończył Mateusz Kowalczyk. Młody pomocnik, do pierwszej drużyny włączony został w styczniu 2022 roku, ale kibice i sztab szkoleniowy dostrzegają w nim ogromny potencjał. Wiosną prawdopodobnie zadebiutuje w pierwszej lidze. –  Przed ostatnim sparingiem i po jego zakończeniu pojawiło się kilka problemów, ale nie są to poważne rzeczy. Mateusz Kowalczyk ma mały problem mięśniowy. Piotr Janczukowicz mały problem z kostką, ale nie wygląda to na szczęście groźnie Do tego z takimi drobnymi rzeczami zmagają się Maciej Radaszkiewicz i Kelechukwu i dlatego nie wystąpili w ostatnim sparingu. Z drugiej strony do normalnego grania wrócili Bartosz Szeliga i Michał Trąbka, a coraz bliższy powrotu jest też Kamil Dankowski, który wykonuje świetną pracę i prezentuje się coraz lepiej – podsumował szkoleniowiec ŁKS-u.

Reklama

Do pierwszego meczu ligowego coraz mniej czasu. Vicuna zdradził jak będą przebiegały ostatnie tygodnie przygotowań – W następnym tygodniu normalny mikrocykl treningowy. W sobotę rozegramy sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, czyli ostatnią grę kontrolną przed meczem z GKS-em Jastrzębie. Drugi tydzień będzie wyglądał podobnie. W piątek podamy kadrę meczową. W sobotę 26 lutego rozpoczniemy grę o pierwsze w tym roku ligowe trzy punkty – zakończył trener ełkaesiaków.

Reklama
Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama