Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon nie zagra w finale

Czas 2 min czytania
ŁKS Commercecon nie zagra w finale

LODZ. 24.04.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON I LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZOW NZ. JELENA BLAGOJEVIC, KLAUDIA ALAGIERSKA, VALENTINA DIOUF FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Siatkarki ŁKS-u Commercecon będą walczyły o brązowy medal. Łodzianki przegrały z Developresem.

Reklama

Siatkarki ŁKS-u Commercecon przegrały z Developresem Bella Dolina Rzeszów i nie zagrają w finale mistrzostw Polski. Na pocieszenie pozostaje im niedzielny mecz o brąz, w którym zmierzą się z przegranym pary Budowlani – Chemik Police.

Podczas prezentacji drużyn, fani łódzkiego klubu wywiesili transparent potępiający postawę Malwiny Smarzek, atakującej zespołu z Rzeszowa. – Wyjeżdżam z Lokomotiwu nie dlatego, że chcę. Myślę, że wszyscy rozumieją, dlaczego tak się dzieje. Bardzo mi przykro, że tak się potoczyło. I jeszcze raz chcę powiedzieć: „Bardzo dziękuję”. Naprawdę zakochałam się w Rosjanach, którzy mnie tu otaczali. Dziękuję wszystkim za ostatnie osiem miesięcy wsparcia. Jesteście niesamowici! Czułam się tu jak w domu – mówiła Smarzek. Pochodząca z Łasku siatkarka nie tylko nie potępiła inwazji Rosji na Ukrainę, ale jeszcze czule pożegnała się z fanami Lokomotiwu Kaliningrad, którzy otwarcie wspierali wojska mordujące Ukraińców.

Reklama

Ełkaesianki słabo weszły w pierwszego seta i szybko go przegrały. Developres był nie do powstrzymania na skrzydłach. Zarówno Jelena Blagojević jak i Kara Bajema rozegrały niesamowite spotkanie. Serbka zdobyła 17 punktów i szczególnie w pierwszym secie niosła zespół przyjezdnych do zwycięstwa. Bajema zagrała jeszcze lepiej i zdobyła tytuł MVP. W meczu zdobyła 26 punktów z czego jeden asem i cztery blokiem.

W ŁKS-ie dobrze spisywała się Valentina Diouf. Do atakującej można było mieć pretensje za pierwszy półfinał, ale w drugim wspięła się na wyżyny umiejętności. Zdobyła 27 punktów i to w dużej mierze jej, łózki zespół zawdzięcza zwycięstwo w drugiej partii.

Reklama

Z dobrej strony pokazała się również Julita Piasecka. Nastolatka niedawno została powołana do reprezentacji Polski. Chociaż nie wyszła w pierwszym składzie to często zmieniała słabo radzące sobie z przyjęciem zagrywki Martynę Grajber i Veronicę Jones-Perry. Szczególnie dobrze radziła sobie w polu serwisowym, bo zdobyła aż trzy asy, najwięcej ze wszystkich zawodniczek na boisku.

Reklama

ŁKS Commercecon – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Grajber (1), Alagierska (9), Diouf (27), Witkowska (4), Jones-Perry(14), Maj-Erwardt (libero), oraz Piasecka (10), Gajer, Sobiczewska (1), Pacak (8)

Developres: Wenerska (1), Blagojević (17), Stencel (9), Honorio (14), Jurczyk (10), Bajema (26), Sczygłowska (libero), oraz Witowska (2), Smarzek (2), Bińczycka

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama