ŁKS Commercecon odpadł z półfinału Mistrzostw Polski

Reklama

Czas < 1 min czytania

Siatkarki ŁKS Commercecon po czterosetowym pojedynku z Developresem Rzeszów odpadły z półfinału Mistrzostw Polski. Ciągle mają szansę na brązowy medal.

Reklama

W łódzkiej drużynie zawiodło przyjęcie. Słabo radziła sobie powołana do reprezentacji Polski przyjmująca – Aleksandra Wójcik. Jedna z najlepszych libero tego sezonu TauronLigi – Magdalena Saad w kluczowych momentach popełniła kilka błędów, które kosztowały ŁKS przegraną.

W roli atakującej dobrze radziła sobie Ann Kalandadze. Niestety kiedy opadła z sił i jej miejsce zajęła Katarzyna Zaroślińska-Król atak ŁKS przestał dobrze funkcjonować, mimo że i doświadczona atakująca błysnęła kilkoma niezłymi zagraniami. Więcej można by też wymagać od Katariny Lazović, która przyzwyczaiła kibiców do bezkompromisowych ataków, dziś zabrakło jej charakterystycznej dla niej przebojowości. Mimo przegranej wyróżnić należy środkowe – Joannę Pacak i Klaudię Algierską. Obie dobrze radziły sobie w bloku i zdobyły kilka punktów.

ŁKS nawiązał z Developresem równą walkę i gdyby nie błędy w przyjęciu byłby w stanie doprowadzić do piątego seta. Dla łódzkich siatkarek sezon się nie kończy, powalczą jeszcze z Radomką Radom o brązowy medal TaruonLigi.

Reklama

Developres Rzeszów – ŁKS Commercecon 3:1 (22:25, 25:20, 25:17, 30:28)

ŁKS Commercecon:  Bongaerts, Lazović, Alagierska, Kalandadze, Wójcik , Pacak, Saad (libero) oraz Strasz(libero), Zaroślińska-Król, Ninković

Reklama

Fot: ŁKS Commercecon

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Dodaj komentarz