Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon. Pierwszy z wielu małych finałów

Czas 2 min czytania
ŁKS Commercecon. Pierwszy z wielu małych finałów

LODZ. 06.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - LKS COMMERCECON LODZ N/Z PIETRA JUKOSKI, ROBERTA RATZKE, VALENTINA DIOUF, MARTYNA GRAJBER, KAMILA WITKOWSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Kluczowy mecz ŁKS-u Commercecon i zbiórka na ofiary wojny.

Reklama

Siatkarki ŁKS-u Commercecon zagrają z Legionovią. Wygrana da im trzecie miejsce i bardziej korzystne rozstawienie w fazie play-off. Dużo zależy od Budowalnych, ale szanse na to, że w derbach Łodzi wyłoni się uczestnik finałowej czwórki rosną.

–  Pierwszego seta rozpoczęliśmy od prowadzenia i tę przewagę również roztrwoniliśmy. Przeanalizujemy to i postaramy się zrozumieć, co było tego przyczyną. Będziemy dalej ciężko pracować i zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy stawiani w roli faworyta. Będziemy robić wszystko, żeby się z tego wywiązać. Takie mecze jak ten z Budowlanymi pokazują, że musimy mocniej trenować i czasami taki zimny kubeł wody w postaci porażki może pomóc, a nie przeszkodzić – powiedział po porażce w derbach Michał Cichy, trener ŁKS-u Commercecon. Ełkaesiak jest z drużyną od lat, ale do tej pory pełnił rolę asystenta. Chociaż za przeplatankę dałby się pokroić to widać, że brakuje mu jeszcze doświadczenia. W przyszłym sezonie, prawdopodobnie będzie je zbierał pod wodzą nowego trenera. Tajemnicą poliszynela jest, że ŁKS rozmawia z prowadzącym Legionovię, Alessandro Chiappinim.

Reklama

ŁKS Commercecon z Legionovią zagra w poniedziałek o 18:00. Bilety dostępne w kasach i na stronie internetowej. Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka na rodzinę jednej z młodych ełkaesianek. Jak czytamy na stronie łódzkiego zespołu:
„Drodzy Kibice, jak wiecie, w drużynie juniorek ŁKS Siatkówka Żeńska od kilku lat gra, pochodząca z Ukrainy, Anastasiia Hryshchuk. W związku z toczącą się w Ukrainie wojną, do Łodzi w zeszłym tygodniu przyjechali mama i brat Nastki. W Łodzi trafili oni pod skrzydła ŁKS Siatkówka Żeńska. Oprócz nich nasza sekcja młodzieżowa wzięła pod opiekę dwie młodziutkie siatkarki z Ukrainy, jedna z nich przyjechała do Polski z mamą, druga jest tu sama. Nasz młodzieżowy klub ŁKS Siatkówka Żeńska wynajął im mieszkanie, jednak długofalowo są to koszty dość mocno obciążające budżet sekcji. Dlatego podczas meczu z IŁ Capital Legionovią Legionowo przeprowadzimy zbiórkę, z której dochód pozwoli wesprzeć fundusz przeznaczony na utrzymanie mieszkania. W najbliższych dniach na naszym profilu pojawią się również aukcje pamiątek klubowych, z których dochód zasili fundusz mieszkaniowy dla rodziny naszej Wiewióry i młodych adeptek siatkówki. Razem możemy więcej!”

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama