ŁKS Commercecon pokonał mistrza Polski

Reklama


Czas 2 min czytania

Siatkarki ŁKS Commercecon po bardzo dobrym meczu wygrały z Chemikiem Police. To pierwsze w historii łodzianek zwycięstwo w hali aktualnego mistrza Polski.

ŁKS Commercecon pokonał na wyjeździe mistrzynie Polski. To pierwsze w historii zwycięstwo łodzianek w Policach i pierwsza wygrana za trzy punkty w sezonie 2021/2022.

Początek pierwszego seta ŁKS grał niemrawo, ale dzięki błędom Chemika szybko objął prowadzenie. Brązowe medalistki TauronLigi z Łodzi również nie ustrzegły się błędów indywidualnych, więc set był wyrównany. Policzanki miały olbrzymie problemy z przyjęciem świetnych ataków Veronici Jones-Perry, która została MVP spotkania. Pod koniec na tablicy wyników widniało 22:22, na szczęście to ełkaesianki złapały wiatr w żagle i trzema punktami ( w tym jednym asem serwisowym Martyny Grajber) ustaliły wynik pierwszego seta, na 1:0 dla gości.

Reklama

W drugim secie łodzianki stopniowo odskakiwały drużynie z Polic. Chociaż Martyna Łukasik robiła wszystko, żeby utrzymać mistrzynie Polski w grze, to ŁKS dominował. Przy stanie 14:20 na zagrywkę weszła Weronika Sobiczewska i jeszcze bardziej rozbiła szyki obronne Chemika Police. Po wzorowo rozegranej partii ŁKS wygrał drugiego seta 25:18.

Po dwóch tak dobrych partiach wydawało się, że ŁKS jest w stanie skończyć mecz bez straty seta. Niestety gra podopiecznych Michała Maska nie wyglądała już tak dobrze w trzeciej odsłonie gry. Początek był obiecujący, bo chociaż policzanki szybko objęły prowadzenie, po ataku Jones-Perry ŁKS wyrównał stan rywalizacji na 5:5. Świetna gra Martyny Czyraniańskiej i Jovanny Brakocević sprawiły, że Chemik odskoczył na prawie dziesięć punktów. Roberta Ratzke próbowała ratować koleżanki, które po jej zagrywkach zdobył kilka punktów, ale drużyna z Polic była w tym secie nie do pokonania i ŁKS przegrał 15:25.

Ostatni set to koncert dwóch przyjmujących. Julita Piasecka i Jones-Perry nie pozwalały rywalkom odetchnąć nawet na chwilę, chociaż te od początku prowadziły. Młodzieżowa reprezentantka Polski wyrównała stan rywalizacji na 14:14 i ŁKS zaczął dominować. Piasecka zdobyła trzy niezwykle ważne punkty i łodzianki prowadziły 24:19. Ostatecznie po ataku Jones-Perry wygrały pierwszy mecz za trzy punkty w tym sezonie.

Reklama

Chemik Police – ŁKS Commercecon 1:3 (22:25, 18:25, 25:15, 21:25)

MVP: Veronica Jones-Perry

ŁKS Commercecon: Ratzke, Grajber , Witkowska, Sobiczewska, Jones-Perry, Alagierska, Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak , Jukoski, Strasz i Piasecka

fot: ŁKS Commercecon

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Dodaj komentarz