Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon rządzi w Łodzi

Czas 2 min czytania
ŁKS Commercecon rządzi w Łodzi

Trzynaste ligowe derby Łodzi, zakończyły się wygraną ŁKS Commercecon Łódź 3:1. Mecz ten, niepozbawiony dramaturgii, był wspaniałym widowiskiem i świetną reklamą TauronLigi.

Reklama

Od pierwszego seta widać było, że ełkaesianki są zmotywowane bardziej niż zwykle. Szczególnie dobrze spisywał się blok. Popis dała, uznawana przez kibiców za najsłabsze ogniwo w drużynie Britt Bongaerts. Holenderska siatkarka była dziś nie do przejścia. W Grot Budowlanych sytuację ratować próbowała Veronica Jones-Perry. Zawodniczki ŁKS Commercecon, dwa pierwsze sety kierowały wszystkie piłki na nią i atakująca, która jest gwiazdą TauronLigi, szybko opadła z sił.

Dramatyczna kontuzja Julii Nowickiej sprawiła, że od trzecia seta zastąpić musiała ją 17. letnia Oliwia Poreda.

Reklama

Mimo młodego wieku, siatkarka Budowlanych radziła sobie dobrze. Nie widać było po niej stresu, nerwowości przy podjętych decyzjach. Drużyna wiele straci jeżeli okaże się, że kontuzja Nowickiej wykluczy ją z gry na dłużej. Budowlane są już raczej pewne awansu do fazy play-off. Należy trzymać kciuki, żeby do tego czasu Julia Nowicka zdążyła wrócić na parkiet.

Trener Michał Masek praktycznie nie rotował składem, a i tak wygrał.

Słowacki szkoleniowiec dał w tym meczu odpocząć Ann Kalandadze, Aleksandrze Pasznik i kilku innym ważnym dla ŁKS siatkarkom. Z ciekawostek Oliwia Laszczyk, która do tej pory występowała na pozycji przyjmującej wcieliła się dziś w rolę libero. Nie dane było nam ocenić jej umiejętności, bo cały mecz rozegrała Magdalena Saad.

Reklama

Budowlani mogą przygotowywać się do kolejnych meczów ligowych. ŁKS będzie się musiał szybko zregenerować i walczyć na trzech frontach.

Po zwycięstwie w derbach, w tabeli wyżej, bo na drugim miejscu znajdują się siatkarki ŁKS Commercecon Łodź. Na świętowanie zwycięstwa nad rywalkami, z którymi dzielą halę do treningów przyjdzie jeszcze czas. Teraz zespół brązowych medalistek Mistrzostw Polski musi się szybko zregenerować, bo już we wtorek 2 lutego rozpoczyna trzydniowy maraton meczów, w których powalczy o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń.

Budowalni mają teraz tydzień na odpoczynek i wyciągnięcie wniosków z przegranego meczu. Kolejne spotkanie grają w ramach TauronLigi 5 lutego z MKS-em Kalisz

Reklama

Grot Budowalni Łódź – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 19:25)

Fotografia: ŁKS Commercecon Łódź

Reklama

Siatkówka

derby ŁodziGrot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama