Widzew słabszy od Zagłębia w sparingu pierwszoligowców

Na zdjęciu Merveille Fundambu (z lewej) w starciu z piłkarzami Polonii Warszawa FOT. Marian Zubrzycki

Reklama

Czas 2 min czytania

Niewiele dobrego można powiedzieć o grze Widzewa w sobotnim sparingu z Zagłębiem Sosnowiec. Niski poziom sportowy prezentowały oba zespoły, ale ostatecznie gospodarze byli w stanie zdobyć jednego gola więcej, co przesądziło o ich zwycięstwie.

Reklama

Mecz w Sosnowcu był ostatnim sprawdzianem widzewiaków przed wylotem do Turcji. Piłkarze trenera Dobiego pojechali na południe Polski, by zmierzyć się ze swoim ligowym rywalem. 

Całe spotkanie było typowym pierwszoligowym pojedynkiem dwóch przeciętnych zespołów, a w poczynaniach Widzewa i Zagłębia przeważała niedokładność. Zadania piłkarzom nie ułatwiała nierówna murawa. Tak czy inaczej, całe widowisko stało na niskim poziomie.

Niewykorzystany karny zemścił się na widzewiakach

Widzewiakom nie pomogły zmiany, na które trener Dobi zdecydował się w drugiej połowie, chociaż w 76. minucie przed doskonałą okazją do zdobycia bramki stanął BartłomiejPoczobut. W polu karnym sfaulował go QuentinSeedorf, ale sam poszkodowany nie wykorzystał rzutu karnego. 

Reklama

Chwilę później ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na widzewiakach. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w szesnastce gości piłkę w siatce umieścił Mateusz Machała. Widzew próbował natychmiast odpowiedzieć, ale Robert Prochownik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Zagłębia.

Więcej bramek w sobotnim spotkaniu już nie padło. Widzew zakończył serię meczów kontrolnych z krajowymi rywalami porażką. Kolejne sparingi łódzki zespół zagra już podczas obozu w Turcji.

Reklama

Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź 1:0 (0:0)
1:0 – Machała (79.)

Zagłębie: Szymon Frankowski (46’ Krystian Stępniowski) – Łukasz Turzyniecki (60’ Dawid Ryndak), Piotr Polczak (68’ Mateusz Machała), Lukas Duriska, Dawid Gojny (60’ Quentin Seedorf), Mateusz Szwed, Nikolas Korzeniecki (60’ Martim Maia), Maciej Ambrosiewicz, Joao Oliveira (68’ Filip Karbowy), Szymon Sobczak, Goncalo Gregorio (60’ Patryk Małecki).

Widzew: Miłosz Mleczko (71’ Konrad Reszka) – Łukasz Kosakiewicz (71’ Filip Becht), Daniel Tanżyna (71’ Krystian Nowak), Caique, Patryk Stępiński, Michael Ameyaw (54’ Piotr Samiec-Talar), Patryk Mucha (54’ Bartłomiej Poczobut), Mateusz Możdżeń, Dominik Kun (71’ Robert Prochownik), Merveille Fundambu (54’ Paweł Tomczyk), Marcin Robak (54’ Karol Czubak).

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz