Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon. Trzecia nagroda Valenitny Diouf

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon. Trzecia nagroda Valenitny Diouf

LODZ. 17.02.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - UNI OPOLE. N/Z REGIANA BIDIAS, ROBERTA RATZKE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Siatkarki ŁKS-u Commercecon wygrały z Pałacem Bydgoszcz.

Reklama

W pierwszym secie ŁKS Commercecon grał niemrawo. Łodzianki walczyły z Pałacem punkt za punkt, ale to one musiały gonić wynik. Defensywą drużyny z Bydgoszczy świetnie dyrygowała Magdalena Saad, libero i była ełkaesianka. W ŁKS-ie słabo spisywały się środkowe i zawodziło przyjęcie. Drużynę w grze utrzymywała Valentina Diouf. Nowa atakująca łódzkiej drużyny bardzo dobrze spisywała się pod siatką i atakowała z sytuacyjnych piłek, ale słabo radziła sobie w odbiorze. Pierwszego seta ŁKS przegrał 21:25.

Równie słabo łodzianki radziły sobie w drugiej partii. Michał Cichy, trener ŁKS-u, zdjął kompletnie pogubioną w defensywie Veronice Jones-Perry, a jej miejsce zajęła Julita Piasecka. Ełkaesianki znane z doskonałej zagrywki i w tym elemencie spisywały się słabo. Bydgoszczanki udało się dogonić przy wyniku 22:22, później zespół prowadzony przez Cichego wyszedł na prowadzenie. Ostatnią piłkę skończyła Kamila Witkowska i ŁKS wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Reklama

Im dłużej trwał mecz tym lepiej grały siatkarki z Łodzi. W trzecim secie punkty seriami zdobywała Kamila Witkowska i Diouf. ŁKS Commercecon prowadził 19:13, ale drużyna z Bydgoszczy nie zamierzała się poddawać. Na szczęście w końcówce seta brązowe medalistki Tauron Ligi zgrały najlepiej jak potrafią. Znowu dobrze działała zagrywka. Ostatnią piłkę zaserwowała Pietra Jukoski i łodzianki były coraz bliżej zwycięstwa.

W czwartej partii ŁKS rozgromił Pałac. Podobnie jak w meczu z Uni Opole łodzianki nie pozostawiły rywalkom złudzeń i zdominowały rywalki. Dzięki wygranej, sezon zasadniczy mogą zakończyć na trzecim miejscu. MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf.

Reklama

Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 12:25)

Reklama

ŁKS Commercecon: Ratzke, Jones-Perry, Pacak, Diouf, Witkowska, Grajber, Maj-Erwardt (libero), oraz Jukoski, Piasecka, Sobiczewska, Gajer

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama