Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon wygrał drugi sparing

Czas 2 min czytania
ŁKS Commercecon wygrał drugi sparing

Siatkarki ŁKS Commercecon w drugim, przedsezonowym sparingu pokonały MKS Kalisz.

Reklama

Siatkarki ŁKS Commercecon w drugim sparingu przed sezonem pokonały MKS Kalisz. Łodzianki grały w mocno okrojonym składzie, bo Roberta Ratzke, Klaudia Alagierska, Martyna Grajber i Veronica Jones-Perry są na zgrupowaniach kadr narodowych.

Mogliśmy za to, zobaczyć większość nowych zawodniczek i ocenić jak grają. Największe wrażenie zrobiła Kamila Witkowska. Środkowa jest bezbłędna w bloku. Angelika Gajer to „żywe srebro”, wszędzie jej pełno i mimo niskiego wzrostu, dysponuje świetnym wyskokiem. Chociaż wydaje się, że po tym jak Grajber i Jones-Perry wrócą, będą pierwszym wyborem trenera, Michał Masek może mieć dylemat, bo bardzo dobre wrażenie zrobiły Pietra Jukoski i Julita Piasecka. Obie potrafią atakować i bardzo dobrze kiwają, a to w Polsce rzadko spotykana cecha u przyjmujących. Jukoski popisywała się kąśliwymi serwami, z których odbiorem, kaliszanki miały ogromne problemy Większość meczu jako libero grała Paulina Maj-Erwardt, ale dzięki dobrej postawie przyjmujących nie miała dużo pracy.

Reklama

Nowa atakująca, Ivna Colombo uderza mocno i celnie. ŁKS wygrał z MKS-em Kalisz w bardzo dobrym stylu. Następny sprawdzian już za tydzień. Łódzkie Wiewióry zmierzą się z derbowymi rywalkami Grot Budowlanymi. Sparing będzie otwarty dla kibiców.

Pierwsze dwa sety zostały rozegrane do 25, a trzy pozostałe do 15.

ŁKS Commercecon – MKS Kalisz 3:2

Reklama

(25:18, 25:22, 15:10, 10:15 13:15)

W ŁKS Commercecon grały: Angelika Gajer, Julita Piasecka Kamila Witkowska, Ivna Colombo, Pietra Jukoski, Joanna Pacak, Paulina Maj-Erwardt, oraz Krystyna Strasz, Weronika Sobiczewska,

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama