Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS Commercecon zagra z obrońcą, Grot Budowlani z liderem

Czas < 1 min czytania
ŁKS Commercecon zagra z obrońcą, Grot Budowlani z liderem
Reklama

Znamy już półfinałowe pary Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Grot Budowlani zagrają z Radomką Radom, a ŁKS Commercecon z Chemikiem Police.

Reklama

Radomka jest liderem TauronLigi, a jej najlepszymi zawodniczkami są przyjmująca Janise Johnson i rozgrywająca Katarzyna Skorupa. Grot Budowalnych czeka więc trudne zadanie. Drużyna trenera Błażeja Krzyształowicza nie raz była w stanie postawić się teoretycznie silniejszym od siebie. Radomka jest ostatnio w gorszej dyspozycji. W ćwierćfinałowym meczu z Volleyem Wrocław siatkarki z Radomia potrzebowały, aż pięciu setów żeby awansować.

ŁKS, po raz trzeci w tym sezonie spotka się z Chemikiem Police.

Reklama

Pierwszy mecz w lidze wygrał ŁKS, w drugim lepsze były policzanki. Chemik żeby awansować też musiał rozegrać z Developresem w Rzeszowie pięć setów. Ma przed sobą mecze w fazie pucharowej ligi mistrzyń. Dla ŁKS to okazja, aby w końcu zdobyć brakujące trofeum, a przynajmniej wejść do jego finału. Łodzianki walczą tylko na dwóch frontach.

Czy jest szansa na derby w finale?

Patrząc na to jaką formę prezentują obie łódzkie drużyny wydaje się to możliwe. W 2021 roku dzielące halę zespoły grają naprawdę dobrze. Budowlane i ŁKS będą miały po swoich meczach ligowych tydzień na regenerację. Ich przeciwniczki znajdują się w takim momencie sezonu, że być może nie będą chciały ze wszystkich siły wygrać. Wszystko okaże się już 20 lutego w turnieju w Nysie.

Reklama

ŁKS Commercecon – Chemik Police 20 lutego 14:30

Grot Budowalni – Radomka Radom 20 lutego 18:00

Fot: Polsat Sport

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama