Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS na półmetku zgrupowania w Turcji

Czas 2 min czytania
ŁKS na półmetku zgrupowania w Turcji

Po ciężkiej pracy na treningach i rozegraniu półtora sparingu ŁKS zbliża się do końca zgrupowania w Side.

Reklama

Przed podopiecznymi Wojciecha Stawowego jeszcze dwa sparing: z ukraińską Ołeksandriją (w środę) i rosyjską Bałtiką Kaliningrad (w piątek). Dwa mecze w trzy dni będą dużym wysiłkiem, ale celem jest przygotowanie się do spotkania z Legią Warszawa w Pucharze Polski (9 lutego) i przede wszystkim do drugiej części sezonu w pierwszej lidze.

Sytuacja kadrowa ŁKS-u nie jest najlepsza. Cały czas niezdolny do gry jest Samuel Corral. Napastnik, który jesienią wygrał rywalizację o miejsce w składzie z Łukaszem Sekulskim, nie trenuje z drużyną.

Reklama

Problemy zdrowotne ma też Tomasz Nawotka. I tak nie mógłby jednak wystąpić w meczu pucharowym, gdyż w jego kontrakcie znajduje się klauzula, która zabrania mu gry przeciwko Legii. Marcel Wszołek trenuje coraz intensywnie, jednak będzie gotowy do gry dopiero w marcu.

Tydzień przed pierwszym meczem o stawkę Wojciech Stawowy nie zmniejsza obciążeń treningowych. Jeśli chodzi o taktykę, nacisk kładziony jest na obronę i wyprowadzanie piłki pod pressingiem. Element ten szwankował w rundzie jesiennej.

Prawdopodobnie po środowym sparingu, sztab szkoleniowy zmniejszy intensywność treningów, tak żeby piłkarze zdołali zregenerować się przed meczem w Pucharze Polski.

Reklama

Przez to, że sparing z FK Indija został przerwany po pierwszej połowie, wielu piłkarzy nie miało jeszcze okazji rozegrać pierwszego spotkania w 2021 roku. Środowy mecz z Ołeksandrią będzie testem dla kilku zawodników, między innymi Klechukwu Ebenezra Ibre-Tortiego, który co raz śmielej zgłasza akces do pierwszego składu .

Wydaje się, że na zgrupowaniu skorzystał bramkarz Dawid Arndt, który w nadchodzących kolejkach Fortuna 1 Ligi może zająć miejsce Arkadiusza Malarza w podstawowym składzie. Zaczynają spadać notowania Adriana Klimczaka, który musi rywalizować z doświadczonym Adamem Marciniakiem. Wygranym zgrupowania w Side jest Kamil Dankowski, który prawdopodobnie zajmie miejsce na prawej obronie, a Maciej Wolski wróci na skrzydło albo do środka pomocy.

Początek sparingu ŁKS-u z OŁeksandriją w środę o godz. 15.30.

Reklama

Fotografia ŁKS Łódź

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama