Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS odchudza kadrę. Dampc wypożyczony do II ligi

Czas < 1 min czytania
ŁKS odchudza kadrę. Dampc wypożyczony do II ligi

Poniedziałek był w Łódzkim Klubie Sportowym dniem wypożyczeń. Po ogłoszeniu czasowego rozstania z Guimą, do publicznej wiadomości podano także, że podobną drogą podąży Maciej Dampc. Środkowy obrońca zostanie wypożyczony do Sokoła Ostróda.

Reklama

Na mocy porozumienia zawartego między klubami Dampc dołączy do beniaminka II ligi na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia do końca sezonu 2020/2021. Warto przypomnieć, że kontrakt 25-latka z Rycerzami Wiosny wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Gdy w maju 2019 roku Dampc przychodził na al. Unii, miał być wartościowym wzmocnieniem składu i konkurencją dla Jana Sobocińskiego na pozycję półlewego stopera. Od tamtego czasu losy środkowego obrońcy nie potoczyły się jednak tak, jak oczekiwałby zapewne klub oraz sam piłkarz. Dampc grywał głównie w rezerwach, miał problem z przebiciem się choćby na ławkę rezerwowych pierwszego zespołu. W takiej sytuacji zdecydowano o wypożyczeniu go do występującego dwie ligi niżej GKS-u Katowice. Również i tam Dampc nie grywał jednak regularnie – w całej rundzie wiosennej rozegrał zaledwie trzy ligowe mecze.

Reklama

Wydawało się, że nowy sezon jest dla 25-latka szansą na nowe otwarcie w biało-czerwono-białych barwach. Dampc dostał szansę gry w piątkowym sparingu z Radomiakiem. Najwyraźniej nie przekonał do siebie trenera Stawowego, bowiem wkrótce po meczu z Zielonymi zapadła decyzja o ponownym wypożyczeniu piłkarza. Takie posunięcie jest z pewnością spowodowane również bardzo dużą konkurencją wśród stoperów. Do gry na środku obrony będą w przyszłym sezonie pretendować Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Carlos Moros Gracia i pozyskany niedawno Rumun Daniel Celea, a w odwodzie pozostaje jeszcze ustawiany ostatnio częściej w roli defensywnego pomocnika Maksymilian Rozwandowicz.

Czy po powrocie z Ostródy Dampc otrzyma kolejną, trzecią już szansę zaistnienia w drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego? Przekonamy się w przyszłym roku.

Fot. ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama