Reklama
Reklama

ŁKS potrzebuje pomocy kibiców. Uda się zapełnić stadion?

Czas 2 min czytania
ŁKS potrzebuje pomocy kibiców. Uda się zapełnić stadion?

LODZ. 20.06.2021 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA. MECZ BARAZOWY O WEJSCIE DO PKO EKSTRAKLASY. LKS LODZ - GORNIK LECZNA N/Z KIBICE LKS RACE FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Już w niedzielę ŁKS zagra niezwykle ważny mecz z Arką. Kibice mobilizują się.

Reklama

ŁKS potrzebuje wsparcia kibiców bardziej niż kiedykolwiek. Problemy finansowe sprawiły, że klub znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Prezes Tomasz Salski w wydanym w sobotę oświadczeniu apelował: „Ełkaesiacy, w październiku szczególnie potrzebujemy Waszego wsparcia. Prosimy – bądźcie z nami na najbliższych meczach. Prosimy – bądźcie z nami nie tylko na stadionie Króla”.

Mniej kibiców na meczach ŁKS-u

Ostatnimi czasy frekwencja na meczach domowych nie zachwyca. Na mecz z Podbeskidziem przyszło 4198 kibiców, wygraną z Cracovią oglądało 3092 ełkaesiaków, na rozgrywanym na al. Unii pojedynku z Sandecją, w którym drużyna z Nowego Sącza była gospodarzem, frekwencja wynosiła 2592 (ze względu na zmianę organizatora niecały stadion był dostępny). Na mecz z Zagłębiem Sosnowiec kibice łódzkiej drużyny zmobilizowali się i na trybunie zasiadły 4282 osoby, ale na stadionie imienia Władysława Króla było też kilkuset kibiców gości.

Reklama

Przed ŁKS-em trudny mecz z Arką Gdynia. Nękany problemami zespół nie jest faworytem. W przeszłości drużyna potrafiła się jednak zmobilizować w najtrudniejszych momentach. 17 października 2011 ŁKS był w podobnej jeżeli nie gorszej kondycji finansowej co obecnie, a prowadzeni przez Michała Probierza Rycerze Wiosny wygrali na wyjeździe mecz derbowy z Widzewem. Historia heroicznych zwycięstw w ciężkich chwilach jest długa, a w klubie zapewniają, że chcą dopisać kolejny rozdział.

Drożej na hity

Władze klubu przed sezonem wybrały trzy prestiżowe spotkania. Zadecydowano, że bilety na mecze z Arką, Widzewem i GKS-em Tychy będą droższe, żeby zachęcić niezdecydowanych do kupna karnetów. Los chciał, że największe problemy ŁKS-u wyszły na jaw tydzień przed spotkaniem z drużyną z Gdyni. Kibice na mediach społecznościowych mobilizują się do działania. Uda się zapełnić stadion i wesprzeć klub finansowo, a piłkarzy dopingiem?

Reklama

Normalne bilety na mecz z Arką kosztują 50 zł. To sporo, ale mając na uwadze obecną sytuację, kibice kupujący wejściówkę pomagają ratować ŁKS. Wejściówki można kupować w kasie Sport Areny, bądź na stronie bilety.lkslodz.pl Sprzedaż zacznie się we wtorek o 12:00.

Reklama

ŁKS zagra z Arką w niedzielę o 12:40.

Piłka nożna

ŁKS Łódź

3 komentarze

Dodaj komentarz

Reklama